0

Poznań: jaka będzie pogoda w święta? Sprawdź to!

Już za chwileczkę, już za momencik nadejdą Święta Bożego Narodzenia. To dla wierzących chrześcijan czas celebracji narodzin Chrystusa, a dla wszystkich – okazja do spędzenia czasu z rodziną i bliskimi. Czy pogoda w Poznaniu dopisze świątecznemu wypoczynkowi? Sprawdźmy to!

Poniedziałek, 24 grudnia

Wigilia w Poznaniu będzie słoneczna. Niebo od czasu do czasu mogą przykryć chmury, ale na niedomiar Słońca nie powinniśmy narzekać. Temperatura wzrośnie do maksymalnie 5 stopni. Nie powinno padać. Wiatr powieje słabo.

Noc nadal pogodna, ale przed świtem niebo się zachmurzy nieco bardziej. Także nie będzie padać. Temperatura minimalna spadnie do 0 stopni, możliwe są przygruntowe przymrozki.

Czytaj też: Muzyka Wolności zabrzmi w 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego

Wtorek, 25 grudnia

Ten dzień nie będzie tak pogodny jak poniedziałek. Pierwszy dzień świąt odznaczy się umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. Zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie 3 stopnie. Wiatr słaby.

Noc z wtorku na środę przyniesie słaby mróz, do -1 stopnia. Deszczu nie musimy się obawiać, za to wiatr zacznie się wzmagać. Chmury szczelnie przykryją niebo.

Środa, 26 grudnia

Drugi dzień świąt przywita nas pochmurną aurą. Temperatura maksymalna osiągnie w najcieplejszym momencie dnia 4 stopnie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 40-50 km/h.

Ostatnia świąteczna noc w Poznaniu upłynie pod znakiem pochmurnego nieba i słabych opadów. Temperatura minimalna wyniesie 1 stopień. Wiatr zdąży osłabnąć i powieje słabo.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie