Głogowska Łazarz w Poznaniu deszcz, chmury i piesi

Na termometrach 8-9ºC, ale wietrznie i deszczowo – weekendowa prognoza pogody Poznań

by

in

Przed nami bardzo ciepły jak na zimę weekend. Jednak radość z przyjemnych temperatur popsuje deszcz i porywisty wiatr. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Prognoza na weekend 31 stycznia-2 lutego 2020 dla Poznania

Piątek, 31 stycznia

Dosyć ciepło: w piątek temperatura maksymalna osiągnie nawet 9ºC. Nad ranem i późnym wieczorem przewidujemy opady deszczu. Zachmurzenie całkowite, wiatr umiarkowany (w porywach do 60 km/h).

Nocą nadal pochmurno i deszczowo. Temperatura minimalna wyniesie 7ºC, natomiast po północy zacznie się… ocieplać. Wiatr osłabnie, nie będzie zbyt porywisty.

Sobota, 1 lutego

Weekend i nowy miesiąc w Poznaniu rozpoczniemy pochmurną sobotą. Słońce raczej nie wyjrzy zza chmur. Przed południem raczej bez opadów, popołudniu pojawi się deszcz. Temperatura wzrośnie do 9ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 50 km/h.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie intensywne opady deszczu, szczególnie przed północą. Po północy zachmurzenie spadnie do dużego. Nad ranem na termometrach 6ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60-70 km/h!

Niedziela, 2 lutego

Ostatni dzień weekendu powinien być suchy, bez opadów (deszcz możliwy dopiero późnym popołudniem). Temperatura wzrośnie do 8ºC. Poranek z rozpogodzeniami, popołudnie już pochmurne. Wiatr umiarkowany. Porywy mogą sięgnąć nawet 50-70 km/h (ciężko dziś przewidzieć, jak mocno powieje w Poznaniu).

Nocą temperatura spadnie do 4ºC. Na niebie zachmurzenie duże i całkowite. Przed północą możliwe opady deszczu. Wiatr słaby.

Zobacz też:
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 3/4 lutego nie są stuprocentowo pewne. Prognozujemy duże zachmurzenie, ale bez ulew. Na termometrach w okolicach 4ºC. W dalszej perspektywie (po 5 lutego) widzimy szansę na ochłodzenie. To jednak wstępne prognozy, bardzo niepewne.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie