Poznań Plac Kolegiacki widok na zabytki inwestycja grudzień 2019

Całkiem ciepły weekend, ale wietrzny – prognoza pogody dla Poznania

by

in

W Poznaniu zimy na horyzoncie nie widać. Choć dziś odczuwamy małe ochłodzenie, już w weekend temperatury ponownie wzrosną. Sprawdź prognozę pogody!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 12 grudnia

Na niebie zachmurzenie umiarkowane do dużego. W ciągu dnia nie przewidujemy opadów. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 2ºC. Wiatr słaby.

Noc z czwartku na piątek przyniesie zachmurzenie duże. Padać nie powinno. Pojawi się delikatny mróz, nad ranem temperatura spadnie do -2ºC. Wiatr powieje słabo.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 13 grudnia

Piątek nieco cieplejszy, termometry wskażą 4ºC. Na niebie sporo chmur, ale przejaśnienia także się pojawią. Parasole możemy pozostawić w domach. Wiatr umiarkowany, około południa w porywach do 40-50 km/h.

Noc na „plusie” – temperatura minimalna osiągnie 1ºC. Lokalnie możliwe przymrozki. Zachmurzenie duże do całkowitego, ale bez opadów. Wiatr powieje słabo.

Sobota, 14 grudnia

Weekend w Poznaniu rozpoczniemy ociepleniem. Temperatura maksymalna wyniesie 6ºC. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże. Może padać deszcz. Wiatr słaby.

Nie zapomnij o trwającym na placu Wolności i Starym Rynku jarmarku bożonarodzeniowym! ?

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem całkowitym i deszczem. Temperatura spadnie do 2ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h.

Niedziela, 15 grudnia

Temperatura w ciągu dnia osiągnie 6ºC, pod wieczór jeszcze wyższa – do 7-8ºC. Rano pogodnie, później na niebie więcej chmur. W Poznaniu niewykluczone opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Nocą pochmurno, ale czasami zza chmur dojrzymy niebo. Temperatura spadnie do 5ºC. Będzie padać deszcz, ale niezbyt mocno.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 16/17 grudnia nie są stuprocentowo pewne. Powinno być całkiem ciepło jak na grudzień – w ciągu dnia do 6, a nawet 8ºC. Ponadto raczej bez opadów i z umiarkowanym zachmurzeniem.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie