Poznań Park Stare Koryto Warty Chwaliszewo pogoda

Weekend chłodniejszy, ale nadal pogodny – prognoza pogody Poznań

by

in

Teraz w Poznaniu trwa okres gorącej i słonecznej pogody. Czy weekend 8-9 czerwca też taki będzie? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz na zdjęciach satelitarnych to, jak zmienił się Poznań w latach 1984 – 2018!

Czwartek, 6 czerwca

Prognozę rozpoczynamy od gorącego czwartku. W ten dzień w Poznaniu utrzyma się ładna, słoneczna pogoda, choć popołudniu możliwe burze. Temperatura wzrośnie do 28ºC w najcieplejszym momencie dnia. Wiatr słaby.

Noc będzie zwiastować małą zmianę w pogodzie. Niebo będzie zachmurzone w stopniu umiarkowanym i dużym. Termometry wskażą 16ºC. Wiatr powieje słabo.

Czytaj też:

Brudne ulice Poznania. Kiedy i jak często będą myte?

Piątek, 7 czerwca

Piątek rozpocznie małe, weekendowe ochłodzenie – ale spokojnie, zimno nie będzie ? Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 22ºC. Niebo pokryją chmury, ale możemy liczyć na chwile ze słońcem. Padać nie powinno.

Nocą się rozpogodzi. Temperatura spadnie do 15ºC. Deszczu nadal nie uświadczymy, podobnie jak silniejszego wiatru.

Czytaj także:

Sobota, 8 czerwca

Dzień w Poznaniu rozpoczniemy pogodnym porankiem, ale w ciągu dnia niebo się zachmurzy. Termometry wskażą przed południem do 22ºC, później się ochłodzi do 18ºC. Wiatr słaby, niewykluczony słaby deszcz.

W sobotę rozpoczyna się Jarmark Świętojański 2019, który potrwa do 23 czerwca. Sprawdź program imprezy!

Nocą z soboty na niedzielę pogoda się poprawi i niebo będzie zachmurzone tylko w stopniu małym. Chłodno: temperatura spadnie do 11ºC.

Niedziela, 9 czerwca

Tydzień zakończymy przyjemną pod kątem pogody niedzielą. Niebo się rozpogodzi, a temperatura w Poznaniu popołudniu wzrośnie do 23ºC. Deszcz na pewno nie spadnie. Wiatr słaby.

Noc z niedzieli na poniedziałek nadal z niemalże bezchmurnym niebem. Termometry pokażą 15ºC, a ani deszczu, ani wiatru nie musimy się obawiać.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 10/11 czerwca nie są jeszcze pewne. Prawdopodobny jest powrót wysokich temperatur: do 26 – 28ºC. Wraz z ociepleniem pojawi się szansa na popołudniowe burze. Prognozy burzowe warto sprawdzać u zaufanego źródła, polecamy ostrzeżenia Polskich Łowców Burz.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie