Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Prognoza na długi weekend dla Poznania: przed nami ochłodzenie, ale śniegu nie zaznamy

by

in

Jaka pogoda czeka nas w weekend 3-6 stycznia? Będzie chłodniej, czasami wietrznie i deszczowo. Sprawdź prognozę dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu! W dodatku miniony, 2019 rok był najcieplejszy w historii pomiarów w Polsce.

Prognoza na długi weekend 3-6 stycznia 2020

Piątek, 3 stycznia

Na niebie sporo chmur, ale od czasu do czasu wystąpią przejaśnienia. Padać nie powinno. Termometry pod wieczór wskażą 5ºC. Wiatr w ciągu dnia słaby, wieczorem umiarkowany.

Noc z piątku na sobotę pochmurna i z opadami deszczu. Temperatura minimalna nad ranem wyniesie 3ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40 km/h.

Sobota, 4 stycznia

W Poznaniu od południa możemy spodziewać się opadów deszczu. Zachmurzenie duże z nielicznymi rozpogodzeniami. Chłodniej: temperatura wzrośnie do 4ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 70 km/h.

Nocą sucho, bez opadów i z zachmurzeniem małym. Nad ranem możliwy przymrozek (-1ºC). Wiatr będzie słabnął.

Niedziela, 5 stycznia

Przy zachmurzeniu małym słońca nie powinno brakować. Parasole możemy pozostawić w domach. Warto jednak pamiętać o czapkach czy szalach, gdyż będzie chłodno – maksymalnie do 1, 2ºC. Wiatr słaby.

Noc z niedzieli na poniedziałek pochmurna, ale bezdeszczowa. Najchłodniej i ze słabym mrozem będzie przed północą, potem zacznie się delikatnie ocieplać (nad ranem 2ºC).

Poniedziałek, 6 stycznia

Ostatni dzień długiego weekendu odznaczy się dużym i całkowitym zachmurzeniem. Za to będzie nieco cieplej niż w niedzielę – maksymalnie do 4ºC. Wiatr słaby, padać nie powinno.

Nocą sucho i z przejaśnieniami. Temperatura spadnie do 0/-1ºC, możliwe przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby.

Zobacz też:
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie