Głogowska Łazarz w Poznaniu deszcz, chmury i piesi

Weekend pochmurny, z deszczem i wiatrem – prognoza dla Poznania

by

in

W Poznaniu zimy na horyzoncie nie widać. Koniec tygodnia przyniesie nam sporo chmur i deszczu. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 5 grudnia

To będzie bardzo pogodny dzień. Na niebie niewiele chmur, padać nie będzie. Temperatura wzrośnie do 3ºC, wiatr słaby. Ciśnienie zacznie spadać.

Noc z czwartku na piątek ciągle pogodna i bezdeszczowa. Temperatura wyniesie około 0ºC, wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 6 grudnia

Piątek nieco cieplejszy, termometry wskażą 4ºC. Poranek słoneczny, popołudniu niebo zakryją chmury. Deszczu nie przewidujemy. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40 km/h.

Nocą czeka nas zachmurzenie całkowite. Nie wykluczamy opadów deszczu. Temperatura w granicach 4ºC.

Sobota, 7 grudnia

Weekend w Poznaniu rozpoczniemy ociepleniem. Temperatura maksymalna wyniesie 8ºC. Jednak coś za coś: zachmurzenie będzie całkowite, a w dodatku może spaść deszcz. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h.

Nie zapomnij o trwającym na placu Wolności i Starym Rynku jarmarku bożonarodzeniowym! ?

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem całkowitym i deszczem. Temperatura spadnie do 4ºC. Wiatr słaby i umiarkowany.

Niedziela, 8 grudnia

Temperatura wyniesie 5-6ºC. Niebo szczelnie zakryją chmury, na rozpogodzenia nie ma co liczyć. Popołudniu prognozujemy opady deszczu, momentami dosyć silne. Wiatr słaby.

Nocą pochmurno, ale czasami zza chmur dojrzymy niebo. Temperatura spadnie do 5ºC. Będzie padać deszcz, okresami intensywnie.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 9/10 grudnia nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek do 5-6ºC, wtorek chłodniejszy (2-3ºC). Nadal dosyć pochmurno, z opadami i umiarkowanym wiatrem. Jesień w pełni ?

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie