Poznań Stary Rynek Ratusz centrum pogoda turystyka

Jarmark Świętojański 2020 w Poznaniu: program atrakcji

by

in

Zbliża się Jarmark Świętojański 2020 w Poznaniu! Od 4 do 19 lipca czeka na nas kilkadziesiąt kramów i bogaty program wydarzeń towarzyszących.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu.

Co znajdziemy na Jarmarku Świętojańskim?

Jeżeli jarmark, to przede wszystkim liczne kramy. Codziennie od 4 do 19 lipca w godzinach 10-21 na mieszkańców i turystów czeka kilkadziesiąt stoisk. Kupcy z Polski i innych państw europejskich zaoferują przede wszystkim produkty związane z rękodziełem i tradycyjnymi wyrobami. Jarmark to dobre miejsce, aby zaopatrzyć się w unikalne wyroby artystyczne, biżuterię, artykuły rzemieślnicze, regionalne przysmaki. Poznański Jarmark Świętojański to poza tym szeroka oferta gastronomiczna zawierająca także regionalne nalewki czy piwa kraftowe.

Nie samym handlem żyje człowiek. Jarmark Świętojański w Poznaniu wypełniają ponadto liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące. Czekają na nas koncerty, spektakle i szereg wydarzeń dla najmłodszych. Po raz pierwszy w Poznaniu odbędą się zawody rzeźbienia w drewnie – Speed Wood Carving. Zawodnicy zmierzą się w takich konkurencjach, jak „Ostre Cięcie” – obróbka piłą oraz „Wysokie napięcie” – obróbka elektronarzędziami. Konkurs rzeźbiarski w niedzielę 5 lipca.

Tak jak przez ostatnich kilkadziesiąt lat, głównym miejscem organizacji Jarmarku Świętojańskiego jest Stary Rynek.

Program Jarmarku Świętojańskiego 2020

4 lipca – sobota
12.30 – Uroczyste Otwarcie Jarmarku Świętojańskiego w Poznańskim Ratuszu
14.00 – Parada Świętojańska, płyta Starego Rynku

5 lipca – niedziela – przed domkami budniczymi
12.00 – Rozpoczęcie zawodów w Rzeźbieniu w drewnie: zawody Speed Wood Carving z pracownią rzeźby i rękodzieła „Tatanka” Krzysztof Wiza część I – „Ostre Cięcie” – obróbka piłą.
14:00 – zawody Speed Wood Carving z pracownią rzeźby i rękodzieła „Tatanka” Krzysztof Wiza część II – „Wysokie napięcia” – obróbka elektronarzędziami.
16:00 – zawody Speed Wood Carving z pracownią rzeźby i rękodzieła „Tatanka” Krzysztof Wiza część III – ostatni szlif i płonące rzeźby – zakończenie zawodów.

11 lipca – sobota – płyta Starego Rynku
10.00 – 20.00 – Osada Wczesnośredniowieczna:
– pokazy życia codziennego
– pokazy walk wojowników
– zabawy średniowieczne
– pokazy rzemiosła dawnego

12 lipca – niedziela – płyta Starego Rynku
10.00 – 20.00 – Osada Wczesnośredniowieczna:
– pokazy życia codziennego
– pokazy walk wojowników
– zabawy średniowieczne
– pokazy rzemiosła dawnego
12:00 – 18:00 – koncert zespoły muzyki dawnej „Góra Trolla”

18 lipca – sobota
14.00 – 20.00 – dzień z Hospicjum Palium

19 lipca – niedziela
12.00 – 18.00 – koncert zespołu muzyki dawnej „Góra Trolla”

Sprawdź prognozę pogody na weekend 18-19 lipca!

Imprezę organizuje spółka Targowiska, która ponadto zajmuje się handlem na poznańskich placach – Rynku Wildeckim, Łazarskim czy Placem Wielkopolskim i Bernardyńskim.

Jak korzystać z atrakcji podczas Jarmarku Świętojańskiego w Poznaniu?

Jak już wspomniano, Jarmark Świętojański trwa w naszym mieście od 4 do 18 lipca 2020 roku. Każdego dnia do wieczora będą otwarte stoiska. Wstęp na wszystkie wydarzenia z programu imprezy jest bezpłatny. Zwróćmy uwagę na miejsce organizacji wybranej przez siebie atrakcji.

Zobacz też
Weź udział w konsultacjach społeczny. Tylko do 8 lipca możesz zabrać głos w debacie na temat nowego skweru Eki z Małeki na Łazarzu oraz nowej drogi rowerowej na ulicy Zwierzynieckiej.


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie