Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Weekend pochmurny, ale gorący – prognoza pogody Poznań

by

in

Po ostatniej fali upałów i rekordowo suchym czerwcu, czas na mniej ekstremalną pogodę. Jaki będzie weekend? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 25 lipca

Prognozę zaczynamy od pogodnego czwartku. Zachmurzenie będzie małe, czasami umiarkowane. Gorąco – temperatura wzrośnie do 29ºC. Wiatr słaby, padać nie będzie.

Noc z czwartku na piątek niemalże bezchmurna i na pewno bezdeszczowa. Temperatura minimalna osiągnie 15ºC. Wiatr powieje słabo.

Piątek, 26 lipca

Czeka nas powtórka z czwartku. Dużo słońca, mało chmur i brak opadów. Termometry pokażą 27ºC około godziny 15. Wiatr nadal słaby.

W piątek w ramach cyklu bezpłatnych koncertów #NaFalach o godzinie 20 nad Jeziorem Maltańskim zagra Daria Zawiałow. A w sobotę i niedzielę nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się Luxfest.

Nocą niebo nadal będzie niemalże bezchmurne. Temperatura spadnie do 17ºC. Deszcz czy silny wiatr z pewnością nam nie zagrożą.

Sobota, 27 lipca

Sobota w Poznaniu upłynie pod znakiem małego pogorszenia pogody. Będzie dosyć pochmurno, choć czasami zza chmur wyjrzy słońce. Temperatura wzrośnie do 26ºC, nie wykluczamy opadów deszczu.

Pierwsza część nocy z soboty na niedzielę pochmurna, później się rozpogodzi. Temperatura spadnie do 18ºC. Padać nie będzie.

Niedziela, 28 lipca

Tydzień zakończymy pochmurną niedzielą. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Po południu możliwy deszcz lub burza. Temperatura osiągnie maksymalnie 26ºC.

Nocą nadal utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Ponadto istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia opadów deszczu. Termometry pokażą w najchłodniejszym momencie nocy 17 stopni.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 29/30 lipca nie są stuprocentowo pewne. Utrzyma się przyjemna letnia aura – z temperaturami do 25-27ºC. Popołudniami możliwe opady deszczu i burze.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie