Poznań Warta susza trawa

Do końca tygodnia gorąco, a potem… Prognoza pogody Poznań

by

in

Koniec sierpnia (i jednocześnie wakacji) do tej pory cechował się wysokimi temperaturami i pogodnym niebem. Jaka pogoda utrzyma się do końca tygodnia? I czy czeka nas ochłodzenie w Poznaniu?

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 29 sierpnia

Prognozę zaczynamy od dosyć pogodnego czwartku. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane (niebo przykryją głównie półprzezroczyste chmury piętra wysokiego). Temperatura wzrośnie do 31ºC. Wiatr słaby, popołudniu niewykluczone burze.

Noc ciepła, z temperaturą do 19ºC. Niebo będzie pokryte chmurami w stopniu małym i umiarkowanym. Padać nie powinno. Wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 30 sierpnia

Piątek bardziej pochmurny od czwartku (ale chwil ze słońcem nie zabraknie), poza tym w ciągu dnia możliwe opady deszczu. Gorąco – temperatura maksymalna osiągnie popołudniu 27ºC. Wiatr słaby.

W ramach bezpłatnego cyklu koncertów NaFalach o godzinie 20 nad Jeziorem Strzeszyńskim zagra BOKKA i Kamp!. To ostatni koncert z tego cyklu w tym roku!

Nocą zachmurzenie zmniejszy się do małego. Deszcz czy burza nam nie grożą. Temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni, tak więc będziemy mogli określić tę noc mianem tropikalnej.

Sobota, 31 sierpnia

Ostatni dzień sierpnia przyniesie nam upał – w Poznaniu termometry pokażą 30ºC. Sobota będzie słoneczna, z zachmurzeniem małym. Parasole możemy pozostawić w domach. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę ciepła, z temperaturą minimalną równą 20ºC. Na niebie – bez zmian – ciężko będzie dojrzeć chmury. Ani deszczu, ani burz nie uświadczymy.

Niedziela, 1 września

Wrzesień rozpoczniemy bardzo wysoką temperaturą, termometry w niedzielę pokażą 32ºC. Jednak to ostatni dzień upałów 😉 Większość dnia pogodna i słoneczna, popołudniu niebo zakryją chmury. Istnieje szansa na wieczorne burze, ale mała.

Noc pochmurna – przez Polskę będzie przechodził front atmosferyczny, który może przynieść opady deszczu. Temperatura spadnie do 19 stopni. Wiatr słaby.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 2/3 września nie są stuprocentowo pewne. Ochłodzi się – w poniedziałek do około 21ºC, we wtorek do 19 stopni. Będzie pochmurno i deszczowo.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie