Poznań Park Stare Koryto Warty Chwaliszewo pogoda

Koniec sierpnia słoneczny i gorący – weekendowa prognoza pogody Poznań

by

in

Sierpień do tej pory przyniósł nam ciepłą (ale nie gorącą) pogodę ze sporymi opadami deszczu. Pod koniec miesiąca czeka nas powrót gorącego lata. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 22 sierpnia

Prognozę zaczynamy od dosyć pogodnego czwartku. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, padać nie będzie. Temperatura wzrośnie do 23ºC. Wiatr słaby.

Noc z czwartku na piątek pogodna, niemalże bezchmurna. Termometry wskażą 16ºC w najchłodniejszym momencie. Wiatr słaby, padać nie powinno.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 23 sierpnia

Piątek będzie pogodniejszy od czwartku. Na niebie pojawią się tylko niegroźne chmury, w dodatku w niewielkiej ilości. Parasole możemy pozostawić w domach. Temperatura maksymalna osiągnie 25ºC. Wiatr powieje słabo.

W ramach bezpłatnego cyklu koncertów NaFalach o godzinie 20 nad Jeziorem Strzeszyńskim zagra Kamil Bednarek.

Nocą pogodnie, niemalże bezchmurnie. Temperatura wyniesie 15ºC. Deszcz z pewnością się nie pojawi.

Sobota, 24 sierpnia

Sobota w Poznaniu upłynie pod znakiem kontynuacji dobrej pogody. Niebo niemalże bezchmurne i brak opadów. Gorąco: termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 26ºC. Wiatr ciągle słaby.

Przed nami weekend pełen atrakcji. 24 i 25 sierpnia 2019 roku podczas siódmych Dni Twierdzy Poznań spotkają się miłośnicy militariów i podziemnych historii. Pogoda dopisze 😉

Dni Twierdzy Poznań 2019 już 24 i 25 sierpnia! Program atrakcji

Noc z soboty na niedzielę ciepła, z temperaturą minimalną równą 17ºC. Na niebie – bez zmian – ciężko będzie dojrzeć chmury. Prognozuje się brak opadów czy burz.

Niedziela, 25 sierpnia

Niedziela przyniesie jeszcze wyższą temperaturę! Około godziny 14 będzie się równać 27 stopniom. Przy zachmurzeniu małym nie zabraknie chwil ze słońcem. Ponadto padać nie będzie, a wiatr czasami powieje mocniej (do 40 km/h).

Nocą utrzyma się małe/umiarkowane zachmurzenie. Temperatura spadnie do 18ºC.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 26/27 sierpnia nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek upał do 30ºC, we wtorek ochłodzenie do 22 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie