Głogowska Łazarz w Poznaniu deszcz, chmury i piesi

Weekend pochmurny i deszczowy, w poniedziałek silny wiatr – prognoza pogody Poznań

by

in

Koniec września nie przyniesie dobrej pogody. Weekend pochmurny i z deszczem, a w poniedziałek 30 września – silny wiatr. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 26 września

Dzień będzie raczej pochmurny, w dodatku możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura wzrośnie do 16ºC. Wiatr słaby, ciśnienie będzie powoli rosnąć.

Noc z czwartku na piątek raczej sucha, ponadto niebo się rozpogodzi. Termometry wskażą nad ranem 11ºC. Wiatr powieje słabo.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 27 września

W piątek cieplej, do 18ºC. W ciągu dnia sporo chmur, na zbyt dużo chwil słonecznych liczyć nie możemy. Popołudniu do Poznania dotrą intensywne opady deszczu. Wiatr słaby.

Nocą nadal może padać. Utrzyma się duże i całkowite zachmurzenie. Temperatura spadnie do 13ºC.

Sobota, 28 września

Sobotni poranek w Poznaniu będzie bardzo słoneczny. Z czasem niebo się zachmurzy, a popołudniu jest szansa na przelotne opady deszczu i burze. Wiatr słaby, temperatura maksymalna wyniesie 18 stopni.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem umiarkowanym. Sucho. Termometry nad ranem pokażą 13ºC.

Niedziela, 29 września

Niedziela sucha, ale za to pochmurna – raczej nie ma co liczyć na duże rozpogodzenia. Temperatura wzrośnie do 17ºC. Wiatr słaby, ciśnienie zacznie spadać.

Noc z niedzieli na poniedziałek pochmurna i bezdeszczowa. Temperatura spadnie do 14ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 40 km/h.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 30 września/1 października nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek nad Bałtykiem będzie przechodzić głęboki niż, a to oznacza w Poznaniu deszcz i silny wiatr – w porywach do 80 km/h! Wtorek spokojniejszy, ale nadal pochmurny.

Warto śledzić ostrzeżenia pogodowe na 30 września.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie