Kuwetowy plac zabaw na Piątkowskiej

Kuwetowy plac zabaw na Piątkowskiej – zdjęcie dnia 17.11.2019

by

in

Kuwetowiec

Twitterowicz stfn „pochwalił się” pięknym placem zabaw z Poznania. Choć można go pomylić z kuwetą, gdyż poza piaskiem nie ma tu prawie nic. Dzieci mogą korzystać z dwóch huśtawek. Jedna jest czteroosobowa, a druga na sprężynie.

Od samej obfitości placu zabaw, ciekawsza jest lokalizacja: we wnęce budynku, tuż przy murze. Z jednej strony dziecko nie zmoknie podczas zabawy. Z drugiej: nie ulepi niczego z piasku bez doniesienia wody z zewnątrz 😉 A to najmniejszy problem. Uderzenie głową w mur może być dosyć bolesne. Znakomity pomysł na umiejscowienie placu zabaw!

Inwestycja powstała przy ulicy Piątkowskiej 110. Deweloper Nickel Development postawił zespół budynków w latach 2005-2009 (informacja z mapy inwestycji Skyscrapercity). Nazwa inwestycji deweloperskiej w kontekście tego placu zabaw jest dosyć przewrotna: Zaułek Piątkowski.

01.2020: Kontynuacja tematu ⬇️

Nadzór budowlany skontroluje kuwetowy plac zabaw z Piątkowskiej


Wyświetl większą mapę

Przeczytaj o równie wspaniałym placu zabaw z Wrocławia: https://gazetawroclawska.pl/to-nie-zart-we-wroclawiu-powstal-najmniejszy-plac-zabaw-na-swiecie/ar/c9-14566355

Czytaj też:

Osiedla grodzone. Płot nasz powszedni, czyli daleka jest droga do sąsiada


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie


Comments

Jedna odpowiedź do „Kuwetowy plac zabaw na Piątkowskiej – zdjęcie dnia 17.11.2019”

  1. Narzekanie 🙂 Piękny kawałek przestrzeni, z którego można korzystać w niepogodę i nawet chroni przed wiatrem, który wieje akurat w taki sposób, że w tej „dziurze” nie robi się przeciąg. Dołożyłbym tylko jeszcze zjeżdżalnię i minikaruzelę oraz szlaucha do podlewania piasku.

Dodaj komentarz