Huśtawkę zdemontowano. Szkoda, że tego samego nie zrobiono z oponami i elementem mocującym ;) Piątkowska 110, Nickel Development

Kuwetowy plac zabaw z Piątkowskiej częściowo rozebrano i przesłonięto drzewami

by

in

W jaki sposób nadzór budowlany zareagował na wniosek obywatela? Poznajemy ciąg dalszy historii placu zabaw z ulicy Piątkowskiej 110.

Kuwetowiec

W listopadzie 2019 roku Twitterowicz @stfn „pochwalił się” pięknym placem zabaw z Poznania. Choć można go pomylić z kuwetą, gdyż poza piaskiem nie ma tu prawie nic. Dzieci mogą korzystać z dwóch huśtawek. Jedna jest czteroosobowa, a druga na sprężynie. Od samej obfitości placu zabaw, ciekawsza jest lokalizacja: we wnęce budynku, tuż przy murze.

Inwestycja powstała przy ulicy Piątkowskiej 110. Deweloper Nickel Development postawił zespół budynków w latach 2005-2009 (informacja z mapy inwestycji Skyscrapercity). Nazwa inwestycji deweloperskiej w kontekście tego placu zabaw jest dosyć przewrotna: Zaułek Piątkowski.

Po opisaniu placu zabaw przez Czas na Poznań, w styczniu 2020 tematem zainteresował się Wykopowicz @booolooo. Postanowił on napisać do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania. Dlaczego? Plac zabaw musi być zgodny z prawem budowlanym.

Dzień dobry,
Chciałbym zwrócić uwagę na miejsce placu zabaw przy ul. Piątkowskiej 110 w Poznaniu. Czy aby na pewno spełnia wymagania paragrafu 40 z Dz.U.2019.0.1065 t.j. – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie?

Przeczytaj także o innej bolączce osiedli deweloperskich. Odwiedzenie sąsiada z naprzeciwka nierzadko wiąże się z długą wyprawą…

Ciąg dalszy historii placu zabaw

Czas dopisać dalszy ciąg historii. Czy inspektorat budowlany w ogóle zajął się tym tematem? Okazuje się, że tak, choć PINB nie musiał wydawać nakazu rozbiórki.

Uprzejmie informujemy, że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania przeprowadził postępowanie wyjaśniające w sprawie placu zabaw przy ul. Piątkowskiej 110 w Poznaniu. W trakcie kontroli przeprowadzonej 11 lutego 2020 r. przez pracowników PINB stwierdzono likwidację urządzeń zabawowych na ww. placu zabaw. Z tychże powodów nie było podstaw do wszczęcia postępowania administracyjnego.
Anna Zakrzyńska, Kierownik Oddziału Inspekcji i Kontroli

Wybraliśmy się na ulicę Piątkowską. Huśtawkę i sprężynowca zdemontowano. Piaskownica istnieje, choć ciężko powiedzieć, jaką pełni funkcję. Zimą nie udało się nam zobaczyć bawiące się dzieci. Tabliczka zakazuje traktowania piaskownicy jak kuwety dla zwierząt.

Od strony ulicy Piątkowskiej piaskownicę zagrodzono rzędem drzew. Pełnią one dwie funkcje. Po pierwsze, zakrywają widok na plac zabaw. Po drugie, uniemożliwiają przejście wprost z chodnika do piasku – chodnik od piaskownicy dzieli kilka stopni schodów.

Piaskownica przykryta plandeką
Piaskownica przykryta plandeką
Chodnik i piaskownicę rozdzielają - poza stopniami schodów - drzewa w donicach
Chodnik i piaskownicę rozdzielają – poza stopniami schodów – drzewa w donicach

Czytaj też


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie