Poznań Park Stare Koryto Warty Chwaliszewo pogoda

Poznań – pogoda 17-19 kwietnia: słonecznie i z przyjemnymi temperaturami

by

in

Wiosna w pełni – tak w skrócie można podsumować prognozę pogody na najbliższe dni. Choć słońce i wysokie temperatury mogą zachęcać do wyjścia: pamiętajmy: jeżeli nie musimy, siedźmy w domu!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 17-19 kwietnia

Piątek, 17 kwietnia

W ciągu dnia nie zabraknie słońca, choć czasami skryje się za chmurami. Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 14ºC. Wiatr słaby, ciśnienie zacznie powoli rosnąć.

Nocą sucho i niemalże bezchmurnie. To oznacza duże spadki temperatur: nad ranem w okolice 0ºC. Lokalnie możliwe przymrozki. Wiatr słaby.

Sobota, 18 kwietnia

W sobotę w Poznaniu spodziewajmy się bardzo małego zachmurzenia. Opadów nie przewidujemy. Popołudniu na termometrach zobaczymy 13ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę sucha, z zachmurzeniem małym. Temperatura spadnie do 2ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 19 kwietnia

Także w niedzielę nie zabraknie słońca (prognozujemy zachmurzenie małe). Zabraknie za to deszczu, co pogłębi suszę. Temperatura wzrośnie do 12ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą bezchmurnie i sucho. Temperatura minimalna osiągnie 2ºC. Wiatr słaby.

Choć pogoda może zachęcać do spacerów, bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Zostań w domu: internauci zachęcają do samokwarantanny w obliczu koronawirusa

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 20/21 kwietnia nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek ciepło – do 12 stopni, we wtorek nieco chłodniej (10ºC)

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie