Poznań Szachty pogoda wieża widokowa na Świerczewie

Lekkie pogorszenie pogody – weekendowa prognoza pogody Poznań

by

in

Pierwszy kwietniowy tydzień przyniósł nam dosyć ładną pogodę. Jaki będzie weekend w Poznaniu? Sprawdź prognozę pogody!

Czytaj także: Bazgroły sposobem na wandalizm – czwarta edycja akcji „Przystanek jak malowany”

Czwartek, 4 kwietnia

Prognozę rozpoczynamy od pogodnego czwartku. Rano bezchmurnie, w drugiej części dnia pojawią się niegroźne chmury. Deszczu nie musimy się obawiać. Temperatura wzrośnie do 18ºC, wiatr słaby, czasami umiarkowany.

Noc z czwartku na piątek nadal sucha i z pogodnym niebem. Termometry wskażą w najchłodniejszym momencie 10ºC.

Piątek, 5 kwietnia

Piątek będzie dosyć zbliżony pogodowo do czwartku. Dosyć pogodnie, ale popołudniu zachmurzy się. Niewykluczony deszcz a nawet wiosenna burza (chociaż ta ostatnia jest mało prawdopodobna). Temperatura maksymalna wyniesie 19ºC.

Do piątku trwają konsultacje rozwiązań rowerowych na ulicy Pułaskiego. Warto się wypowiedzieć 🙂

Noc sucha, z zachmurzeniem umiarkowanym. Temperatura spadnie do 8ºC, niebo się zachmurzy a wiatr powieje słabo.

Sobota, 6 kwietnia

Sobota w Poznaniu będzie minimalnie chłodniejsza od dni poprzedzających – w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 15ºC. Ranek pogodny, popołudniu się zachmurzy a wieczorem niewykluczony słaby deszcz. Wraz z chmurami zacznie się szybko ochładzać. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę upłynie pod znakiem opadów deszczu. Warto się cieplej ubrać, gdyż temperatura minimalna osiągnie 4ºC. Niebo szczelnie zakryją chmury.

Niedziela, 7 kwietnia

Ostatni dzień weekendu przyniesie umiarkowanie przyjemną pogodę – rano pochmurno, od południa się rozpogodzi. Temperatura wzrośnie do 10-11ºC. Padać nie będzie, a wiatr nadal słaby.

7 kwietnia to niehandlowa niedziela

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie chłodna – temperatura spadnie do 4ºC. Zachmurzenie małe i umiarkowane, deszczu prognozy nie przewidują.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 8/9 kwietnia nie są jeszcze pewne. W poniedziałek szykuje się powrót dosyć słonecznej pogody (z temperaturą do ~16ºC), ale wtorek znowu przyniesie popsucie pogody – pochmurno i chłodniej (~10ºC).

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.

Warto wykorzystać całkiem dobrą pogodę i wybrać się na odnowioną ulicę Święty Marcin. Skrywa ona niespodziankę – ale trzeba na nią poczekać aż zapadnie noc ?

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie