Miasto a zmiany klimatu, pogoda

Przed nami spore ochłodzenie – prognoza na weekend Poznań

by

in

Przełom listopada i grudnia przyniesie nam niskie temperatury i momentami dynamiczną aurę. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 28 listopada

To będzie najcieplejszy dzień tego tygodnia. temperatura wzrośnie do 10ºC. Poranek pochmurny, później sporo rozpogodzeń. Padać nie powinno. Wiatr słaby.

Noc z czwartku na piątek ciepła, z temperaturą do 7ºC. Po północy niewykluczone opady deszczu. Wiatr umiarkowany, w porywach do 40-50 km/h.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 29 listopada

W Poznaniu odczujemy zmianę pogody. Najwyższa temperatura w ciągu dnia (8ºC) pojawi się rano, potem zrobi się chłodniej. Wiatr powieje umiarkowanie, do 50-60 km/h. Przed południem będzie padać. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Przed północą nadal odczujemy porywisty wiatr, do 50 km/h. Temperatura nad ranem spadnie do około 0ºC, mogą się zdarzyć przygruntowe przymrozki. Poza tym sucho i pochmurno.

Sobota, 30 listopada

Weekend rozpoczniemy dosyć pogodną sobotą. Przy zachmurzeniu małym i umiarkowanym prognozujemy sporo chwil ze słońcem. Coś za coś – zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna osiągnie 3ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, do 40 km/h.

Nie zapomnij o trwającym na placu Wolności jarmarku bożonarodzeniowym! ? Ponadto w sobotę Betlejem Poznańskie rusza na Starym Rynku.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna osiągnie 0ºC. Deszcz z pewnością się nie pojawi, w przeciwieństwie do przymrozków.

Niedziela, 1 grudnia

Ciąg dalszy ochłodzenia. Termometry w Poznaniu w najcieplejszym momencie dnia pokażą 2ºC. Na niebie sporo chmur z nielicznymi przejaśnieniami. Padać nie powinno, wiatr powieje słabo.

Noc z niedzieli na poniedziałek chłodna, z temperaturą w granicach 0ºC.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 2/3 grudnia nie są stuprocentowo pewne. Utrzymają się niskie temperatury (w poniedziałek w ciągu dnia możliwy mróz), jednak w dalszej części tygodnia zacznie się ocieplać.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie