Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna

Weekend przypomni, jak chłodny powinien być listopad – prognoza pogody dla Poznania

by

in

Do tej pory nie mogliśmy narzekać na temperatury w listopadzie. Weekend jednak przypomni nam, jak chłodna powinna być jesień. Sprawdź prognozę dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 21 listopada

W dzień sporo chmur, choć od czasu do czasu może się przydarzyć rozpogodzenie. Po godzinie 15-16 opady deszczu. Temperatura do 12ºC, wiatr słaby i umiarkowany.

Noc przyniesie nam zachmurzenie umiarkowane. Przed północą może jeszcze padać. Temperatura nad ranem wyniesie 7ºC, wiatr powieje słabo.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 22 listopada

W Poznaniu co prawda będzie więcej rozpogodzeń niż w czwartek, ale nadal dominować będą chmury. Padać nie będzie. Termometry wskażą 12ºC, wiatr słaby.

Nocą temperatura spadnie do 6ºC. Na niebie zachmurzenie umiarkowane, parasole możemy pozostawić w domach. Wiatr powieje słabo.

Sobota, 23 listopada

Weekend rozpoczniemy dosyć pogodną sobotą. Przy zachmurzeniu małym i umiarkowanym prognozujemy sporo chwil ze słońcem. Coś za coś – zrobi się chłodniej, temperatura wzrośnie do 9ºC. Wiatr umiarkowany.

Nie zapomnij o trwającym na placu Wolności jarmarku bożonarodzeniowym! ?

Betlejem Poznańskie 2019. Sprawdź program imprezy na placu Wolności

Noc z soboty na niedzielę przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna osiągnie 5ºC. Deszcz z pewnością się nie pojawi.

Niedziela, 24 listopada

Tegoroczny listopad jest bardzo ciepły i takie temperatury, jakie pojawią się w niedzielę… są dla tego okresu normalne.
Prognozy na niedzielę przewidują ciąg dalszy ochłodzenia – na termometrach zobaczymy maksymalnie 5ºC. Zachmurzenie małe i umiarkowane, padać nie powinno. Wiatr słaby.

Noc z niedzieli na poniedziałek chłodna, z temperaturą do 2-3 stopni. Na niebie niewiele chmur, opadów nie przewidujemy.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 25/26 listopada nie są stuprocentowo pewne. Wydaje się, że ponownie zrobi się cieplej. W dzień do 8-10 stopni, noce z pewnością bez mrozów. Słońce z pewnością będzie się pojawiać, ale we wtorek może padać.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie