Przed nami sporo słońca, do 10ºC i silny wiatr – prognoza 7-9 lutego dla Poznania

Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna
Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna

Tegoroczna zima przyzwyczaiła nas do niezimowych temperatur. Temperatury nawet do 10ºC, ale od niedzieli zacznie silnie wiać!

Czytaj też
Susza zimą? Oczywiście! Trwa w Poznaniu i na znacznym obszarze Polski

Prognoza na weekend 7-9 lutego 2020 dla Poznania

Piątek, 7 lutego

Piątek będzie pochmurny – rozpogodzenia mogą się pojawić dopiero późnym popołudniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5ºC. Wiatr słaby, przed południem może jeszcze padać.

Nocą sucho i z zachmurzeniem małym/umiarkowanym. Zimno: temperatura spadnie do -3ºC! Wiatr powieje słabo.

Sobota, 8 lutego

To będzie w Poznaniu słoneczny dzień – prognozujemy zachmurzenie małe i umiarkowane. W dodatku padać nie powinno. Poranek chłodny, popołudniu temperatura wzrośnie do 5ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę nadal dosyć pogodna, z zachmurzeniem umiarkowanym. Temperatura minimalna wyniesie 0ºC, możliwe przygruntowe przymrozki. Padać nie będzie.

Niedziela, 9 lutego

W ostatni dzień tygodnia odczujemy ocieplenie. Popołudniu możemy spodziewać się nawet 10ºC! W dodatku pojawi się sporo przejaśnień. Deszczu nie prognozujemy. Rano wiatr słaby, popołudniu umiarkowany (w porywach do 50 km/h). Ciśnienie zacznie szybko spadać.

Nocą ciepło, temperatura spadnie do 7ºC. Zachmurzenie całkowite. Spodziewajmy się intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru. Po północy porywy mogą sięgać nawet 80 km/h.

Zobacz też
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 10/11 lutego nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek wietrznie (porywy do 80 km/h), do 8ºC i z deszczem. Wtorek już chłodniejszy (4-5 stopni), ale nadal z porywistym wiatrem.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: