Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna

Przed nami sporo słońca, do 10ºC i silny wiatr – prognoza 7-9 lutego dla Poznania

by

in

Tegoroczna zima przyzwyczaiła nas do niezimowych temperatur. Temperatury nawet do 10ºC, ale od niedzieli zacznie silnie wiać!

Czytaj też
Susza zimą? Oczywiście! Trwa w Poznaniu i na znacznym obszarze Polski

Prognoza na weekend 7-9 lutego 2020 dla Poznania

Piątek, 7 lutego

Piątek będzie pochmurny – rozpogodzenia mogą się pojawić dopiero późnym popołudniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5ºC. Wiatr słaby, przed południem może jeszcze padać.

Nocą sucho i z zachmurzeniem małym/umiarkowanym. Zimno: temperatura spadnie do -3ºC! Wiatr powieje słabo.

Sobota, 8 lutego

To będzie w Poznaniu słoneczny dzień – prognozujemy zachmurzenie małe i umiarkowane. W dodatku padać nie powinno. Poranek chłodny, popołudniu temperatura wzrośnie do 5ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę nadal dosyć pogodna, z zachmurzeniem umiarkowanym. Temperatura minimalna wyniesie 0ºC, możliwe przygruntowe przymrozki. Padać nie będzie.

Niedziela, 9 lutego

W ostatni dzień tygodnia odczujemy ocieplenie. Popołudniu możemy spodziewać się nawet 10ºC! W dodatku pojawi się sporo przejaśnień. Deszczu nie prognozujemy. Rano wiatr słaby, popołudniu umiarkowany (w porywach do 50 km/h). Ciśnienie zacznie szybko spadać.

Nocą ciepło, temperatura spadnie do 7ºC. Zachmurzenie całkowite. Spodziewajmy się intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru. Po północy porywy mogą sięgać nawet 80 km/h.

Zobacz też
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 10/11 lutego nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek wietrznie (porywy do 80 km/h), do 8ºC i z deszczem. Wtorek już chłodniejszy (4-5 stopni), ale nadal z porywistym wiatrem.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie