Poznań Sołacz Aleja Wielkopolska

Mieszanka pogodowa okraszona wysokimi temperaturami – prognoza na weekend Poznań

by

in

Końcówka lutego pozwoliła nam poczuć zbliżającą się wiosnę. Czy pierwszy marcowy weekend będzie słoneczny i ciepły? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Czytaj też: Miasto Poznań proponuje utworzenie Szlaku Pozytywistycznego

Czwartek, 28 lutego

Ostatni dzień lutego (i tłusty czwartek) w Poznaniu przyniesie nam całkiem ładną pogodę. Pierwsza część dnia pogodna, popołudniu niebo się zachmurzy. Temperatura wzrośnie do 10ºC. Nie będzie padać, wiatr powieje umiarkowanie – w porywach do 50 km/h.

Nocą z czwartku na piątek wiatr osłabnie. Gwiazd nie zobaczymy, niebo pokryją chmury. Temperatura spadnie do 4ºC, lokalnie jeszcze bardziej. Niewykluczony słaby deszcz.

Piątek, 1 marca

Pierwszy marcowy dzień niestety upłynie pod znakiem małego pogorszenia pogody. Temperatura maksymalna wyniesie 7ºC, a w dodatku zachmurzenie będzie umiarkowane. Na szczęście parasol nie będzie nam potrzebny.

Noc bezdeszczowa i chłodna, termometry wskażą minimalnie 2ºC. Niebo zacznie się rozpogadzać.

Sobota, 2 marca

Pogoda w Poznaniu szykuje się całkiem przyzwoita. W dzień możemy liczyć na chwile ze słońcem, ale całkowicie od chmur nie uciekniemy. Temperatura wzrośnie do 8ºC. Modele pogodowe nie wykluczają słabych, przelotnych opadów deszczu, ale są one bardzo mało prawdopodobne.

Noc z soboty na niedzielę ciepła, z temperaturą minimalną wynoszącą 6ºC. Zrobi się pochmurno, ale bez opadów deszczu.

Ładna pogoda zachęca do spacerów. Park Rataje to znakomite miejsce do spacerowania, które jednak cierpi na dwa problemy…

Problematyczny Park Rataje: choroba drzew i dewastacje

Niedziela, 3 marca

Deszcz może się pojawić w niedzielę. Najmocniejsze opady mają wystąpić około południa. Szykuje się średnia pogoda do spacerów i aktywności mimo wysokiej temperatury (do 9-10ºC). Wiatr umiarkowany (do 55 km/h), pod wieczór zacznie słabnąć. Ciśnienie zacznie spadać.

3 marca to niehandlowa niedziela.

Noc z niedzieli na poniedziałek nadal deszczowa, ale ze słabszym wiatrem. Temperatura spadnie do 4ºC.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek nie są jeszcze pewne, ale ma być ciepło (do 10ºC w ciągu dnia) i bardzo wietrznie. Nocą z poniedziałku na wtorek może wiać w porywach do 80 km/h. Będzie się to wiązać z przechodzeniem układu niskiego ciśnienia na południu Morza Bałtyckiego. Prognoza przewiduje także wystąpienie opadów deszczu. Polecam śledzić informacje pogodowe co do poniedziałku i wtorku.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie