MPK Poznań: nadmiernie zaparowany tramwaj Moderus Gamma. Czy jest to usterka techniczna?

MPK potwierdza: nowe tramwaje mają problem z parowaniem i wentylacją

by

in

Po poznańskich torowiskach od roku kursują Moderusy Gamma – najnowsze tramwaje w MPK Poznań. Poznański przewoźnik potwierdza, że mają problem z nadmiernym parowaniem wnętrza.

Nowe tramwaje w Poznaniu

Moderus Gamma dla Poznania to niskopodłogowy, wieloczłonowy tramwaj produkowany przez przedsiębiorstwo Modertrans z Poznania. Modertrans to spółka należąca do Miasta Poznania. Poznański tramwaj mierzy sobie 31,4 m długości. Wersja jednokierunkowa może przewieźć maksymalnie 240 osób, w tym 56 na miejscach siedzących. Odmiana dwukierunkowa zabierze 233 osoby, w tym 48 na miejscach siedzących.

50 nowych niskopodłogowych tramwajów pozwoli na odmłodzenie taboru MPK Poznań. Jak wskazuje portal poznan.pl, po otrzymaniu przez miasto wszystkich Moderusów Gamma 40 starych bimb zostanie odstawionych na boczny tor. Miasto planuje wycofanie z użytku 30 tramwajów GT-8D („helmutów”) oraz 10 Konstali 105Na.

Czytaj też: Czy kierowcy i motorniczowie MPK Poznań wożą nas bezpiecznie po mieście?

Bardzo zaparowane szyby

Internauci zwrócili uwagę na wygląd wnętrza Moderusa Gamma. Kiedy nastała jesień, często można spotkać tramwaj z bardzo zaparowanymi szybami. Na to zjawisko nie ma wpływu temperatura, opady deszczu czy liczba osób w tramwaju. Okna Moderusa Gamma parują zauważalnie częściej niż inne tramwaje MPK Poznań.

Co mogło się stać z bimbami? Być może klimatyzacja nie działa właściwie. Kolejną przyczyną może być niesprawna wentylacja. A może to jednak przypadek i Moderusy Gamma wcale nie uległy awarii? Czas na Poznań zadał MPK Poznań kilka pytań. Poniżej odpowiedź rzeczniczki prasowej Agnieszki Smoguleckiej.

Zaparowane wnętrze Moderusa Gamma. Tramwaj od firmy Modertrans dla MPK Poznań
Zaparowane wnętrze Moderusa Gamma

MPK Poznań: „problem wynika z niedostatecznej wentylacji”

Zdaniem Agnieszki Smoguleckiej, MPK Poznań nieustannie czyni starania, aby komfort podróżowania był na jak
najwyższym poziomie. Rzeczniczka potwierdza, że kwestia zaparowanych szyb została dostrzeżona i zgłoszona producentowi (Modertrans Poznań).

W ocenie MPK Poznań problem wynika z niedostatecznej wentylacji wnętrza pojazdu. W pierwszej kolejności zatem poprawione zostanie oprogramowanie odpowiadające za ten element. Pracownicy MPK na bieżąco będą obserwować sytuację i w razie konieczności podejmowane będą kolejne działania.

Czytaj także:

Elektroniczne rozkłady jazdy spotykają się z mieszanym odbiorem

Z bezpłatnego transportu w Dzień bez samochodu korzysta… 1/3 osoby na pojazd!


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie


Comments

Jedna odpowiedź do „MPK potwierdza: nowe tramwaje mają problem z parowaniem i wentylacją”

  1. […] Po poznańskich torowiskach od roku kursują Moderusy Gamma – najnowsze tramwaje w MPK Poznań. Poznański przewoźnik potwierdza, że mają problem z nadmiernym parowaniem wnętrza. […]

Dodaj komentarz