Poznań: Warta, Ostrów Tumski, katedra, piękna pogoda

Krótkie ochłodzenie i powrót upałów – weekendowa prognoza pogody Poznań

by

in

Tydzień męczy nas ogromnymi upałami. Jak długie będzie ochłodzenie? Czy czeka nad powrót wysokich temperatur? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 27 czerwca

Szykujmy się na nawet 10 stopni różnicy względem temperatury w środę. W czwartek w Poznaniu termometry wskażą maksymalnie 25ºC. Dzień będzie słoneczny i pogodny. Padać nie będzie, wiatr rano w porywach do 50 km/h, popołudniu zacznie słabnąć.

Noc bezdeszczowa i ze słabym wiatrem. Temperatura spadnie do 16ºC, a na niebie bardzo mało chmur lub ich brak.

Piątek, 28 czerwca

Piątek przyniesie powtórkę z czwartku. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 25ºC, utrzyma się dobra pogoda z umiarkowanym zachmurzeniem i brakiem deszczu. Tym razem to rano powieje słabo, a popołudniu w porywach do 40 km/h.

Noc z piątku na sobotę bezdeszczowa dosyć chłodna (w porównaniu do poprzednich dni), z temperaturą do 14ºC. Na niebie pojawi się trochę niegroźnych chmur. Wiatr słaby.

Sobota, 29 czerwca

W sobotę w Poznaniu wracają upały! Temperatura popołudniu wzrośnie do 30ºC. Rano bezchmurnie, później pojawią się chmury ale mimo to dzień będzie pogodny. Deszczu nie przewidujemy. Wiatr powieje słabo.

W sobotę rozpoczyna się cykl bezpłatnych koncertów #NaFalach. O godzinie 20 nad Jeziorem Strzeszyńskim zagra Natalia Nykiel.

Nocą z soboty na niedzielę niebo zrobi się bezchmurne. Temperatura wyniesie 17ºC, a wiatr powieje słabo. Deszczu nie musimy się obawiać.

Niedziela, 30 czerwca

Miesiąc kończymy upałami w pełnej krasie. W Poznaniu zrobią się 36, a być może nawet 37ºC. Pomijając temperaturę, będzie to piękna niedziela – bezchmurna i bezdeszczowa. Parasole mogą przydać się tylko do ochrony przed słońcem 😉 Wiatr słaby, nie doda ochłody.

W takie dni pamiętajmy o regularnym piciu wody oraz unikaniu zbędnego wysiłku. Osoby starsze, dzieci czy z chorobami układu krążenia powinny unikać przebywania na słońcu w godzinach okołopołudniowych.

Po upalnej niedzieli przed nami tropikalna noc, z temperaturą minimalną wynoszącą 22 stopnie. Deszcz nie spadnie, a na niebie utrzyma się niemalże całkowity brak chmur. Wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 1/2 lipca nie są jeszcze pewne. W poniedziałek utrzyma się upał (do 31ºC), we wtorek ochłodzenie do około 24ºC. W nocy z poniedziałku na wtorek możliwy deszcz lub burza.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie