Poznań zima Warta mróz pogoda

Krótkie ocieplenie – prognoza na weekend Poznań

by

in

Początek tygodnia był mieszany: deszczowy, śnieżny i mroźny. Co nas czeka w weekend? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zajrzyj także do zimowej galerii zdjęć z Poznania.

Czwartek, 31 stycznia

Ten dzień w Poznaniu upłynie pod znakiem słońca. Zachmurzenie małe i umiarkowane sprawi, że nacieszymy się promieniami słonecznymi. Temperatura wzrośnie do 2ºC. Nie będzie padać, wiatr powieje słabo.

Noc z czwartku na piątek przyniesie nam lekki mróz: do -2ºC. Niebo się lekko zachmurzy. Deszcz czy śnieg nie będzie padać.

Piątek, 1 lutego

Piątek będzie odrobinę cieplejszy – termometry wskażą maksymalnie 3ºC. Ranek pogodny, po południu niebo zakryją chmury. Wiatr rano powieje słabo, popołudniu nieco mocniej.

W nocy mogą wystąpić słabe opady deszczu i marznącego deszczu. Na drogach i ulicach może zrobić się ślisko. Co prawda temperatura minimalna wyniesie 1ºC, ale niewykluczone są przymrozki. Wystąpi duże i całkowite zachmurzenie.

Czytaj też: Wolne Tory: były architekt miasta ma swoją, alternatywną wizję dzielnicy

Sobota, 2 lutego

Pierwszy dzień weekendu w Poznaniu nie będzie słoneczny – niebo szczelnie przykryją chmury. Zrobi się za to cieplej, maksymalnie do 6ºC. Wiatr osłabnie, istnieje szansa na słaby, przelotny deszcz.

Nocą może wystąpić przymrozek – temperatura minimalna wyniesie 0ºC. Gwiazd nie ujrzymy – podobnie jak w ciągu dnia wystąpi zachmurzenie całkowite. Nie będzie też padać.

Niedziela, 3 lutego

Ostatni dzień tygodnia nie będzie tak ciepły, jak sobota. Temperatura maksymalna wyniesie 2ºC. Popołudniu spadnie deszcz. Słońca w niedzielę nie ujrzymy przy całkowitym zachmurzeniu. Wiatr na szczęście powieje słabo. Ciśnienie zacznie szybko rosnąć.

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie deszczowa. Termometry wskażą w najchłodniejszym momencie nocy 0ºC, istnieje szansa na przygruntowy przymrozek.

Kolejne dni

Prognozy na kolejne dni nie są jeszcze zbyt pewne. W Poznaniu ma być raczej bezśnieżnie i chłodno. W dzień w okolicach 1-2ºC, nocą temperatura spadnie do -1ºC.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie