Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda - wieczór, zachód słońca

Weekend deszczowo-słoneczny, noce z przymrozkami – prognoza pogody Poznań

by

in

Październik rozpoczął się wietrznie i pochmurno. Czy tak będzie już do końca tygodnia? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 3 października

Dzień dosyć pochmurny, o świcie i popołudniu możemy liczyć na krótkie rozpogodzenia. Chłodno – temperatura wzrośnie do 12ºC, wiatr umiarkowany, w porywach do 40 km/h. Miejmy parasol przy sobie, gdyż może padać.

Noc z czwartku na piątek z zachmurzeniem umiarkowanym. Przed świtem termometry wskażą 6ºC. Padać nie będzie, wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 4 października

W piątek temperatura podobna jak w czwartek, czyli do 12ºC. Przed południem dodyć pogodnie, popołudniu niebo zakryją chmury. Padać nie powinno. Wiatr powieje słabo.

Nocą nasunie się nad Poznań strefa silnych opadów deszczu. Termometry wskażą 7ºC.

Wybory parlamentarne już 13 października! Jeżeli jeszcze nie dopisałeś się do spisu wyborców, nie zwlekaj. To naprawdę proste! Szczegóły tutaj ⤵

Wybory parlamentarne 2019. Jak dopisać się do spisu/rejestru wyborców w Poznaniu? Gdzie głosować?

Sobota, 5 października

Weekend rozpoczniemy deszczowo i pochmurno. Dopiero około godziny 13-15 się zacznie rozpogadzać. Chłodno: temperatura maksymalna wyniesie 10ºC, w dodatku powieje w porywach do 40-50 km/h.

Noc z soboty na niedzielę niemalże bezchmurna. Brak chmur spowoduje ucieczkę ciepła zgromadzonego w ciągu dnia, przez co termometry wskażą nad ranem 3ºC! Nie możemy wykluczyć przygruntowych przymrozków.

Niedziela, 6 października

Dobrze, że chociaż niedziela przyniesie ładną pogodę 😉 W ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane, nie zabraknie chwil ze słońcem. Temperatura wzrośnie do 9ºC. Wiatr słaby, padać nie będzie.

Nocą bardzo chłodno, z temperaturą do 2ºC. Lokalnie możliwe przymrozki. Zachmurzenie małe i umiarkowane, padać nie będzie.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 7/8 października nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek do 9ºC, poza tym sucho i dosyć pogodnie. Wtorek chłodniejszy do 7 stopni. Nocami spadki temperatur do 1-3ºC, spodziewajmy się przygruntowych przymrozków.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie