Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda - wieczór, zachód słońca

Pochmurno, ale dosyć ciepło – weekendowa prognoza pogody dla Poznania

by

in

Trwa „złota jesień”. Czy w weekend utrzyma się dobra pogoda, z przyzwoitymi jak na październik temperaturą? Sprawdź prognozę pogody od czwartku do niedzieli dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 17 października

Dzień dosyć pochmurny – będzie bardzo mało chwil ze słońcem. Temperatura wzrośnie do 17ºC, wiatr powieje słabo. Deszczu nie przewidujemy. Ciśnienie wysokie, bez zmian.

Noc z czwartku na piątek chłodna – termometry nad ranem wskażą 8ºC. Zachmurzenie umiarkowane, padać z pewnością nie będzie. Wiatr slaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 18 października

W piątek temperatura trochę cieplej – termometry po południu pokażą 18ºC. Przed południem zachmurzenie duże, później sporo rozpogodzeń. Parasole możemy pozostawić w domach. Wiatr słaby.

W piątek rozpoczyna się Poznań Game Arena – największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gamingowe. Impreza potrwa do niedzieli.

Nocą niebo przykryją chmury, szczególnie mocno po północy. Nad ranem temperatura spadnie do 9ºC. Padać nie będzie, wiatr słaby.

Sobota, 19 października

Weekend rozpoczniemy niezbyt słoneczną sobotą. W ciągu dnia zachmurzenie duże i całkowite, ale bez deszczu. Temperatura wzrośnie popołudniu do 17ºC. Wiatr słaby, ciśnienie zacznie powoli spadać.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie sporo chmur. Dzięki nim nie będzie tak chłodno jak poprzednimi nocami: nad ranem temperatura wyniesie 11ºC. Deszczu nie przewidujemy.

Niedziela, 20 października

Poranek w Poznaniu z zachmurzeniem dużym, od południa sporo rozpogodzeń. Ciepło, termometry pokażą 18ºC. Padać nie powinno, wiatr ciągle slaby. Ciśnienie zacznie rosnąć.

W niedzielę biegacze wyruszą na trasę 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.

Noc będzie pochmurna. Temperatura spadnie do 11ºC. Deszcz na pewno nie spadnie, wiatr słaby.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 21/22 października nie są stuprocentowo pewne. Temperatura utrzyma się w okolicach 15-17 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie