Komin Starej Rzeźni miejskiej w Poznaniu, ładna pogoda

Powyżej 20 stopni i pogodnie, także w wyborczą niedzielę – prognoza na weekend Poznań

by

in

Przed nami złota polska jesień! Odpoczniemy od przymrozków, a w ciągu dnia nacieszymy się słońcem. Taka pogoda zachęci do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych 😉

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 10 października

Dzień będzie pochmurny, na rozpogodzenia możemy liczyć dopiero późnym popołudniem. Miejmy ze sobą parasole, gdyż może padać. Temperatura wzrośnie do 13ºC, wiatr umiarkowany – w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie będzie szybko rosnąć.

Noc z czwartku na piątek z temperaturą do 8ºC. Na niebie niewiele chmur, padać nie będzie. Wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 11 października

W piątek w Poznaniu cieplej, termometry wskażą popołudniu 14ºC. Poranek pogodny, od południa sporo chmur z których może spaść słaby deszcz. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40 km/h.

Nocą pochmurno, ale – ze względu na pokrywę chmur – ciepło. Temperatura nad ranem wyniesie 12ºC. Deszcz na pewno się nie pojawi.

Wybory parlamentarne już 13 października! Jeżeli jeszcze nie dopisałeś się do spisu wyborców, nie zwlekaj. To naprawdę proste! Szczegóły tutaj ⤵

Sobota, 12 października

Sobota przyniesie zarówno sporo chmur (piętra wysokiego, bez deszczu), jak i sporo słońca. Temperatura wzrośnie do 19 stopni! Rano wiatr nieco silniejszy, później słaby.

Nocą z soboty na niedzielę niebo zacznie się rozpogadzać, choć nie oznacza to spadków temperatury. Nad ranem – 11-12 stopni. Poza tym sucho i bezwietrznie.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Niedziela, 13 października

Pogoda w wyborczą niedzielę będzie zachęcać do spaceru… do lokalu wyborczego 😉 Na termometrach 21 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Poza tym sporo słońca, choć od czasu do czasu pojawią się niegroźne chmury. Wiatr słaby, padać nie będzie.

Zanim wyruszysz zagłosować, sprawdź, kto w ogóle w wyborach startuje. 100 osób do Sejmu (z 5 komitetów) i 2 do Senatu:

Wybory parlamentarne 2019. Na kogo głosować? Kto startuje z Poznania i powiatu poznańskiego?

To będzie kolejna noc z temperaturą minimalną sięgającą 12ºC. Będzie niemalże bezchmurnie i sucho.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 14/15 października nie są stuprocentowo pewne. Korzystajmy z dobrej pogody – będzie słonecznie, sucho i w okolicach 20 stopni. Cieszmy się złota jesienią, bo w środę już chłodniej.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie