Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Poznań – pogoda 20-22 marca: pierwszy dzień wiosny pochmurny, a potem ochłodzenie

by

in

Przed nami w Poznaniu ochłodzenie. To dobrze: niezbyt wysokie temperatury powinny nas nakłaniać do pozostania w domach.

Czytaj też
W Polsce trwa rekordowy pod względem temperatury okres. Zima 2019/2020 okazała się najcieplejsza w historii pomiarów, czyli od ponad 200 lat!

Poznań: pogoda na weekend 20-22 marca

Piątek, 20 marca

Pierwszy dzień wiosny* będzie pochmurny, z zachmurzeniem dużym i całkowitym. Deszczu nie przewidujemy. Temperatura wzrośnie do 8ºC. Wiatr słaby

Nocą sucho. Spodziewajmy się zachmurzenia dużego. Temperatura spadnie do 2ºC. Wiatr powieje słabo.

*pierwszy dzień wiosny przypada w dzień równonocy wiosennej, a to właśnie w piątek dzień będzie równie długi, jak noc. Wiosna potrwa do 20 czerwca.

Sobota, 21 marca

Przed południem w Poznaniu sporo chmur, po południu – sporo rozpogodzeń. Padać nie powinno. Chłodniej: termometry wskażą maksymalnie 5ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h.

Noc z soboty na niedzielę sucha i bezchmurna. Mroźno: na termometrach nad ranem zobaczymy -3ºC. Wiatr powieje słabo.

Choć pogoda może zachęcać do imprez czy wyjść ze znajomymi, bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Zostań w domu: internauci zachęcają do samokwarantanny w obliczu koronawirusa

Niedziela, 22 marca

Rano i w okolicach południa bardzo pogodnie. Po południu pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie 3ºC. Wiatr słaby; bez deszczu.

Nocą znów się rozpogodzi (na niebie zachmurzenie małe). Nad ranem mróz, nawet do -2/-3ºC. Bez deszczu. Wiatr powieje słabo.

Zobacz także
Poznański Rower Miejski: ruszył kolejny sezon. Jak korzystać z rowerów miejskich? Co zmienia się w systemie? Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje.
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 23/24 marca nie są stuprocentowo pewne. Szykuje się bardzo słoneczna i bezdeszczowa aura. Ale utrzymają się niezbyt wysokie temperatury. W dzień do 3-5 stopni, nocą poniżej zera.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie