Poznań: Warta, Ostrów Tumski, katedra, piękna pogoda

Słoneczny i ciepły początek sierpnia – prognoza na weekend Poznań

by

in

Pod koniec lipca dominowała ciepła i dosyć pogodna aura. Jak rozpocznie się sierpień w Poznaniu? Sprawdź prognozę pogody!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 1 sierpnia

Przed południem w Poznaniu pochmurno, popołudniu się rozpogodzi. W ciągu dnia możliwe przelotne opady deszczu i burze, choć – z tymi ostatnimi – ciężko przewidzieć w 100%. Temperatura wzrośnie do 23ºC. Wiatr słaby.

Noc z czwartku na piątek sucha, bez deszczu. Termometry pokażą 14ºC. Będziemy mogli obserwować gwiazdy bez problemu, gdyż nocą będzie zachmurzenie małe.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 2 sierpnia

W piątek temperatura podobna do czwartkowej – popołudniu wzrośnie do 24ºC. W ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane. Padać czy grzmieć nie powinno, a wiatr powieje słabo.

Tego dnia w ramach cyklu bezpłatnych koncertów #NaFalach o godzinie 20 nad Jeziorem Maltańskim zagra Łona/Webber i Rasmentalism.

Noc z temperaturą wynoszącą 15ºC. Padać nie będzie, a chmury zakryją niebo w stopniu małym. Wiatr słaby.

Sobota, 3 sierpnia

Weekend w Poznaniu rozpoczynamy dosyć pogodną sobotą. Niebo czasami zakryją chmury (szczególnie rano), ale deszczu nie musimy się obawiać. Temperatura maksymalna osiągnie 25ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę niemalże bezchmurna. Termometry pokażą w najchłodniejszym momencie 14ºC. Wiatr bardzo słaby, a deszcz nie spadnie.

Niedziela, 4 sierpnia

W niedzielę tak samo ciepło jak w poprzednich dniach – z temperaturą do 24ºC. Poranek bardzo słoneczny, popołudniu się zachmurzy. Jest szansa na deszcz lub burzę. Wiatr słaby, podczas ewentualnych burz umiarkowany.

Nocą pochmurno, ponadto nie wykluczamy przelotnych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy 15ºC. Wiatr powieje słabo.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 5/6 sierpnia nie są stuprocentowo pewne. Zacznie się robić coraz cieplej – od około 23ºC w poniedziałek po ok. 27ºC w środę. Powinna utrzymać się przyjemna, słoneczna pogoda. Susza nadal nie ustąpi, tak więc Cybina na pewnych odcinkach pozostanie prawie bez wody:

Cybina prawie bez wody – zdjęcie dnia 29.07.2019

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie