Poznań Szachty pogoda wieża widokowa na Świerczewie

Wiosna rozpocznie się ciepło i raczej pogodnie – weekendowa prognoza dla Poznania

by

in

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Czy aura dostosuje się do kalendarza i poczujemy w Poznaniu wiosnę? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też krótki poradnik obsługi Poznańskiego Roweru Miejskiego. Tegoroczny sezon przyniósł zmiany w systemie, dlatego warto być na bieżąco 🙂

Czwartek, 21 marca

Prognozę rozpoczynamy od pochmurnego czwartku. Niebo szczelnie przykryją chmury, ale deszczu obawiać się nie musimy. Temperatura maksymalna osiągnie przyjemne 13ºC. Wiatr słaby.

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

Noc nadal pochmurna i bezdeszczowa, ale także ciepła. Termometry wskażą najmniej 7ºC.

Piątek, 22 marca

Piątek będzie dosyć zbliżony pogodowo do czwartku. Prognozy przewidują umiarkowane duże zachmurzenie, brak deszczu i dosyć wysoką temperaturę. W najcieplejszym momencie dnia wyniesie 14 – 16ºC. Wiatr słaby.

W nocy z piątku na sobotę deszcz nie powinien spaść, ale niebo nadal będą pokrywać chmury. Noc dosyć ciepła, z temperaturą minimalną wynoszącą 8ºC.

Sobota, 23 marca

Weekend w Poznaniu rozpocznie się ciepło. Temperatura wyniesie maksymalnie 17ºC.  Zza chmur wyjdzie słońce i niebo zrobi się dosyć pogodne. Deszcz na pewno nie przeszkodzi nam w pracy czy wypoczynku. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę już chłodniejsza, co będzie zwiastunem małego pogorszenia pogody. Temperatura spadnie do 4ºC. Nie powinno padać, a wiatr – bez zmian słaby.

W sobotę warto skorzystać z pogody i wybrać się na spacer po odnowionej ulicy Święty Marcin. Jeżeli pospacerujecie po zachodzie słońca, czeka na was mała niespodzianka…

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!

Niedziela, 24 marca

Ostatni dzień tygodnia nie przyniesie tak ładnej pogody jak sobota, ale spokojnie, nie będzie pluchy. Zachmurzenie umiarkowane do dużego, temperatura maksymalnie osiągnie 10ºC. Deszcz padać nie będzie.

24 marca to niehandlowa niedziela, a w dodatku dzień wyborów do poznańskich rad osiedli. Zachęcamy do głosowania 🙂

W niedzielę wybory do rad osiedli. Sprawdź jak głosować!

 

Noc z niedzieli na poniedziałek upłynie pod znakiem powrotu dużego zachmurzenia. Temperatura minimalna spadnie do 4ºC.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek nie są jeszcze pewne, ale powinna utrzymać się pochmurna aura. Prognozy nie wykluczają deszczu i silniejszego wiatru (w porywach do 50 km/h). Temperatura niższa niż w tym tygodniu, poniżej 10ºC w ciągu dnia. Warto śledzić dalsze prognozy na poniedziałek i wtorek.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie