Poznań Park Stare Koryto Warty Chwaliszewo pogoda

Poznań – pogoda 12-14 czerwca: pogodnie i w pobliżu 30 stopni

by

in ,

Długi weekend przyniesie upragnione przez jednych i nielubiane przez drugich wysokie temperatury. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 12-14 czerwca

Piątek, 12 czerwca

Piątek będzie bardzo pogodny, z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. Popołudniu niewykluczone burze. Temperatura wzrośnie do 27ºC. Wiatr słaby, podczas burz umiarkowany.

Nocą z pewnością będzie sucho, z zachmurzeniem umiarkowanym. Temperatura spadnie do 20ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 13 czerwca

To będzie najcieplejszy dzień tygodnia w Poznaniu. Popołudniu termometry wskażą 29ºC. Przy zachmurzeniu małym i umiarkowanym słońca nie zabraknie. Padać nie powinno, wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę sucha i z zachmurzeniem małym. Temperatura minimalna osiągnie 19ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 14 czerwca

Prognozujemy zachmurzenie małe, bez opadów. Trochę chłodniej – temperatura maksymalna wyniesie 23ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą spodziewajmy się zachmurzenia małego. Temperatura nad ranem spadnie do 12ºC. Wiatr powieje słabo. Padać nie będzie.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 15/16 czerwca nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek w granicach 23 stopni, później już cieplej – powyżej 25 stopni. Padać nie powinno, burz nie przewidujemy.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie