Poznań – pogoda 27-29 marca: pochmurno, a od niedzieli chłodniej

Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna
Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna

Tydzień rozpoczął się chłodno, ale teraz zrobiło się przyjemnie ciepło. Nie potrwa to jednak zbyt długo… Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Poznański Rower Miejski: ruszył kolejny sezon. Jak korzystać z rowerów miejskich? Co zmienia się w systemie? Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje.
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 27-29 marca

Piątek, 27 marca

W dzień sporo chmur, ale „przezroczystych”*. Z tego względu wcale nie będzie szaro i ponuro. Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 12ºC. Wiatr powieje słabo, ciśnienie zacznie spadać.

Nocą sucho, ponadto zachmurzenie zmniejszy się do umiarkowanego. Nad ranem temperatura spadnie do 2-3ºC, lokalnie możliwe przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby.

*czyli chmur pietra wysokiego

Sobota, 28 marca

Pogoda w Poznaniu będzie zbliżona, jak w piątek. Niebo pokryją chmury piętra wysokiego, zza których będą do nas docierać promienie słoneczne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę sucha i z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie 5ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. To oznacza, że zegarki przesuwamy o godzinę „do przodu”.

Niedziela, 29 marca

W niedzielę ciąg dalszy „mlecznego zachmurzenia” z okresowymi przejaśnieniami. Istnieje szansa na słabe, przelotne opady deszczu. Chłodniej: po południu do 4-5ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą spodziewajmy się zachmurzenia całkowitego, bez deszczu. Temperatura spadnie w okolice 0ºC, lokalnie możliwy mróz. Wiatr słaby.

Choć pogoda może zachęcać do imprez czy wyjść ze znajomymi, bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 30/31 marca nie są stuprocentowo pewne. Spodziewamy się ciągu dalszego ochłodzenia (w dzień do 4-6ºC).

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: