Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna

Poznań – pogoda 27-29 marca: pochmurno, a od niedzieli chłodniej

by

in

Tydzień rozpoczął się chłodno, ale teraz zrobiło się przyjemnie ciepło. Nie potrwa to jednak zbyt długo… Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Poznański Rower Miejski: ruszył kolejny sezon. Jak korzystać z rowerów miejskich? Co zmienia się w systemie? Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje.
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 27-29 marca

Piątek, 27 marca

W dzień sporo chmur, ale „przezroczystych”*. Z tego względu wcale nie będzie szaro i ponuro. Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 12ºC. Wiatr powieje słabo, ciśnienie zacznie spadać.

Nocą sucho, ponadto zachmurzenie zmniejszy się do umiarkowanego. Nad ranem temperatura spadnie do 2-3ºC, lokalnie możliwe przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby.

*czyli chmur pietra wysokiego

Sobota, 28 marca

Pogoda w Poznaniu będzie zbliżona, jak w piątek. Niebo pokryją chmury piętra wysokiego, zza których będą do nas docierać promienie słoneczne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę sucha i z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie 5ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. To oznacza, że zegarki przesuwamy o godzinę „do przodu”.

Niedziela, 29 marca

W niedzielę ciąg dalszy „mlecznego zachmurzenia” z okresowymi przejaśnieniami. Istnieje szansa na słabe, przelotne opady deszczu. Chłodniej: po południu do 4-5ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą spodziewajmy się zachmurzenia całkowitego, bez deszczu. Temperatura spadnie w okolice 0ºC, lokalnie możliwy mróz. Wiatr słaby.

Choć pogoda może zachęcać do imprez czy wyjść ze znajomymi, bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Zostań w domu: internauci zachęcają do samokwarantanny w obliczu koronawirusa

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 30/31 marca nie są stuprocentowo pewne. Spodziewamy się ciągu dalszego ochłodzenia (w dzień do 4-6ºC).

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie