Pogoda w Poznaniu: poziom wody w Warcie na wysokości Mostu Rocha

Dużo chmur, ale w niedzielę pogodnie i cieplej – prognoza 28.02-1.03 dla Poznania

by

in

Przed nami weekend dosyć pochmurny – dopiero w niedzielę pojawi się więcej przejaśnień. Dobrze, że temperatura będzie przyjemna. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Czytaj też
Susza zimą? Oczywiście! Trwa w Poznaniu i na znacznym obszarze Polski

Prognoza na weekend 28 lutego-1 marca dla Poznania

Piątek, 28 lutego

Na niebie sporo chmur, zbyt wielu rozpogodzeń nie ujrzymy. Temperatura wzrośnie do 5ºC. Popołudniu możliwe opady deszczu. Wiatr słaby, ciśnienie zacznie szybko rosnąć.

Nocą sucho i z zachmurzeniem dużym. Temperatura spadnie do 1ºC, nie można wykluczyć lokalnych przymrozków. Wiatr słaby.

Sobota, 29 lutego

Sobota w Poznaniu będzie pochmurna (zachmurzenie duże) z nielicznymi przejaśnieniami. Deszczu nie przewidujemy. Termometry popołudniu pokażą 7ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę upłynie pod znakiem całkowitego zachmurzenia. Ponadto może spaść deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 4ºC. Wiatr powieje słabo.

Zobacz też
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Niedziela, 1 marca

Pierwszy dzień marca przyniesie poprawę pogody. Spodziewajmy się zachmurzenia umiarkowanego, wielu przejaśnień i braku opadów. Popołudniu termometry wskażą 8ºC. Wiatr słaby.

Nocą przybędzie chmur (do zachmurzenia dużego), z których może spaść deszcz. Temperatura spadnie do 2ºC. Wiatr powieje słabo.

W niedzielę na ulice Poznania wyjadą rowery miejskie. Rozpoczyna się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego!

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 2/3 marca nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek pochmurno, na termometrach do 9 stopni. We wtorek pogodniej i do 8 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie