Poznań Ratusz Stary Rynek

Poznań walczy o tytuł najlepszego celu podróży 2019 roku!

by

in

Poznań została doceniony przez organizację European Best Destinations. Nasze miasto walczy o tytuł najlepszego celu podróży w 2019 roku. Zagłosuj na Poznań (lub inne miasto ? )!

Czym jest organizacja European Best Destinations?

Poznań to jedyne polskie miasto, które w tym roku bierze udział w plebiscycie. Jego organizatorem jest European Best Destinations (EBD). To działająca w Brukseli od 2009 roku organizacja, która promuje turystykę i kulturę w całej Europie. Prowadzony przez nią serwis internetowy europeanbestdestinations.com jest jedną z najchętniej odwiedzanych stron poświęconych turystyce w Europie.

Tytuł „European Best Destinations” (najlepszego celu podróży) otrzymuje miasto, które posiada – zdaniem głosujących – najciekawszą i najatrakcyjniejszą ofertę dla różnych grup turystów. Poznań o tytuł walczy z 19 innymi konkurentami. To: Ateny, Monte Isola, Budapeszt, Kotor, Paryż, Bratysława, Sainte-Maxime, Genewa, Florencja, Berlin, Metz, Ryga, Braga, Bruksela, Londyn, Dinant, Malaga, Cavtat oraz Wiedeń.

Jak podkreślają organizatorzy, podczas nominacji każdego z 20. miast zwracali uwagę także na takie walory jak bezpieczeństwo, klimat miasta współtworzony m.in. przez studentów oraz rosnąca popularność w mediach społecznościowych.

Czy jednak zbytnie rozwinięcie usług związanych z turystyką nie zagraża centrum Poznania? Przeczytaj, czym jest turystyfikacja!

W grudniu Betlejem Poznańskie wzięło udział w konkursie o tytuł najlepszego europejskiego jarmarku bożonarodzeniowego. Poznańska impreza w głosowaniu internautów zajęła 6. miejsce.

Jak zagłosować na Poznań? ?

Głosowanie internetowe, które wyłoni zwycięzcę plebiscytu potrwa od 15 stycznia do 5 lutego. Mieszkańcy i turyści mogą oddać swój głos na nasze miasto na specjalnej stronie: glosujnapoznan.pl.

Pamiętaj: z jednego adresu IP możesz oddać tylko jeden głos na tydzień.


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie