Poznań Game Arena 2019: na odwiedzających PGA 2019 czeka 220 wystawców i 1500 stanowisk do gier

Poznań Game Arena: święto graczy już w ten weekend w halach MTP!

by

in

Największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gamingowe odbędą się w ten weekend w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorzy spodziewają się nawet 80 tysięcy odwiedzających!

Czytaj także: Poznań drugi w Polsce – unijny raport miast kultury i kreatywności

Poznań Game Arena 2019- atrakcje

PGA jak zawsze dostarczy licznych atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników gamingu. Program Poznań Game Areny wypełniony jest po brzegi premierowymi pokazami gier i sprzętu, turniejami e-sportowymi, spotkaniami z gwiazdami, konferencjami i konkursami z cennymi nagrodami.

Na odwiedzających czekają między innymi:

  • pokazy gry Cyberpunk 2077, najnowszego projektu CD PROJEKT RED,
  • inauguracja Polskiej Ligi Esportowej,
  • koncert muzyki z gier wideo Epic Game Music z udziałem 80 osobowej orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra i Chóru Akademickiego UAM,
  • wydawcy, producenci gier i konsol: Ubisoft, Koch Media, Microsoft,
  • lubiana przez graczy strefa Nintendo z 90 konsolami,
  • wydarzenie dodatkowe: Game Industry Conference – największa konferencja poświęcona grom w tej części Europy.

W halach MTP odbędzie się także Stars4Fans – okazja do spotkania z Youtuberami, także znanymi z gier wideo. To wydarzenie wymaga zakupu osobnego biletu.

Podczas tegorocznej edycji zwiedzający będą mieli okazję spotkać ponad 220 wystawców, w tym czołowe marki ze świata gier. Dziesięć pawilonów pełnych multimedialnych atrakcji wypełni aż 1500 stanowisk
do gier. Nie zabraknie również twórców niezależnych, którzy w strefie Indie Games zaprezentują 130 polskich i zagranicznych tytułów.

PGA to głównie impreza targowa. Wśród atrakcyjnej cenowo oferty można znaleźć także premierowy asortyment, niedostępny jeszcze w sklepach. Natomiast kiermasze gier to doskonała okazja znalezienia kultowych tytułów za bezcen. Warto więc zabierać ze sobą duże plecaki.

Czytaj także: Gry wideo to nie tylko zabawa dla dzieci czy okazja do postrzelania. Symulacyjne i strategiczne gry są przyjazne dla szerokiego grona odbiorców, a ponadto pozwalają na puszczania wodzy fantazji.

Symulacyjno-strategiczne gry wideo: zbuduj własne miasto, a nawet cywilizację!

Kiedy odbędzie się PGA? Ile kosztują bilety?

Impreza odbędzie się od piątku do niedzieli, 18-20 października. Piątek to tzw. VIP day. Wejściówka wiążę się z wydaniem kwoty 140 zł w przedsprzedaży (160 zł w kasach MTP). W sobotę normalny bilet kosztuje 35 złotych w przedsprzedaży (39 zł, jeżeli kupimy go na miejscu), a w niedzielę 30 zł (35 zł w kasach MTP).

Zachęcamy do wybrania się na Poznań Game Arena transportem zbiorowym (pociągiem, tramwajem, autobusem). Dojedziemy bez korków i objeżdżania miasta w poszukiwaniu miejsc parkingowych. Nie warto tracić czasu na nerwowe poszukiwanie parkingu ?

Bilety w przedsprzedaży zakupisz na stronie https://www.gamearena.pl/dla-uczestnikow/#bilety

W niedzielę, 10 października czeka nas także 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie