Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda - wieczór, zachód słońca

Poznań – pogoda 24-26 kwietnia: przed nami małe ochłodzenie

by

in

Jeszcze w piątek termometry wskażą nawet 20 stopni. W weekend w Poznaniu chłodniej i bardziej pochmurno, choć ciągle bez deszczu.

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 24-26 kwietnia

Piątek, 24 kwietnia

W ciągu dnia nie zabraknie słońca, choć czasami skryje się za chmurami. Padać nie powinno (istnieje szansa na słaby deszcz o poranku). Temperatura wzrośnie do 20ºC. Rano wiatr słaby, popołudniu nieco silniejszy (w porywach do 40 km/h). Ciśnienie będzie spadać.

Nocą sucho i niemalże bezchmurnie. Temperatura spadnie do 7ºC. Wiatr osłabnie.

Sobota, 25 kwietnia

Sobota w Poznaniu przyniesie zachmurzenie umiarkowane do dużego, z przejaśnieniami. Wraz z chmurami przyjdzie ochłodzenie: temperatura maksymalna osiągnie 12ºC. Deszczu nie prognozujemy. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h.

Noc z soboty na niedzielę sucha, ale pochmurna. Temperatura spadnie do 5ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 26 kwietnia

Poranek słoneczny, ale w ciągu dnia może się pojawić duże zachmurzenie. Zabraknie deszczu, co pogłębi suszę. Temperatura maksymalna wyniesie 13ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą się rozpogodzi, padać nie powinno. Temperatura minimalna osiągnie 6ºC. Wiatr słaby.

Choć pogoda może zachęcać do spacerów, bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 27/28 kwietnia nie są stuprocentowo pewne. Prawdopodobnie powrócą wysokie temperatury, powyżej 20 stopni (we wtorek nawet 24), ale od środy znowu trochę chłodniej.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie