Poznań: Warta, Ostrów Tumski, katedra, piękna pogoda

Poznań – pogoda 13-15 marca: weekend słoneczny, ale chłodniejszy

by

in

Weekend w Poznaniu będzie przyjemny: słoneczny i bez deszczu. Pamiętajmy jednak, aby unikać dużych skupisk ludzi.

Czytaj też
W Polsce trwa rekordowy pod względem temperatury okres. Zima 2019/2020 okazała się najcieplejsza w historii pomiarów, czyli od ponad 200 lat!

Poznań: pogoda na weekend 13-15 marca

Piątek, 13 marca

Piątek będzie pochmurny, z zachmurzeniem dużym. Ponadto popołudniu będzie padać deszcz. Temperatura wzrośnie do 8ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 70 km/h.

Nocą sucho. Spodziewajmy się zachmurzenia całkowitego. Temperatura spadnie do 0ºC. możemy spodziewać się przygruntowych przymrozków. Wiatr słaby.

Sobota, 14 marca

Sobota w Poznaniu będzie pogodna. Przy zachmurzeniu małym chwil ze słońcem nie zabraknie. Ale będzie chłodniej: maksymalnie do 5ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę sucha i bezchmurna. Mroźno: na termometrach nad ranem zobaczymy -3ºC. Wiatr powieje słabo.

Choć pogoda może zachęcać do imprez czy wyjść ze znajomymi, bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. I serio, lepiej być ostrożnym i uniknąć zachorowania lub zarażania innych. A na pewno warto stosować się do zaleceń higienicznych:

Koronawirus na chłodno: czym jest COVID-19, objawy, jak się chronić

Niedziela, 15 marca

Rano i w okolicach południa bardzo pogodnie. Późnym popołudniem niebo mogą zakryć chmury piętra wysokiego, więc niezbyt gęste. Sucho, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 8ºC. Wiatr słaby.

Nocą gwiazd nie ujrzymy (prognozujemy zachmurzenie duże), padać nie powinno. Temperatura minimalna wyniesie 2ºC. Wiatr powieje słabo.

Zobacz także
Poznański Rower Miejski: ruszył kolejny sezon. Jak korzystać z rowerów miejskich? Co zmienia się w systemie? Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje.
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 16/17 marca nie są stuprocentowo pewne. Czeka nas ocieplenie. W poniedziałek do 12 stopni, we wtorek jest szansa na 13-14.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie