Gdzie jest burza - wyładowanie atmosferyczne, pogoda Poznań

Poznań: prognoza na weekend 10-12 lipca. Piątek burzowy, wyborcza niedziela słoneczna

by

in

W piątek uważajmy na groźne burze, które mogą się pojawić nad Poznaniem. Za to sobota i niedziela spokojne – bez burz. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 10-12 lipca

Piątek, 10 lipca

Poranek pogodny, popołudniu zachmurzenie duże. Mogą wystąpić burze z silnym wiatrem oraz ulewnym deszczem i gradem. Temperatura wzrośnie do 27ºC. Wiatr słaby, podczas burz silny i porywisty.

Nocą już spokojnie, bez opadów. Temperatura spadnie do 13ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 11 lipca

Pierwszy dzień małego ochłodzenia. Popołudniu termometry wskażą do 19ºC. Na niebie sporo chmur, ale słońce będzie często się zza nich wyłaniać. Padać nie powinno, wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. Deszcz z pewnością się nie pojawi. Temperatura minimalna osiągnie 12ºC. Wiatr słaby.

W Poznaniu trwa Jarmark Świętojański. Na Starym Rynku czeka masa atrakcji!

Niedziela, 12 lipca

Jaka pogoda czeka nas w Poznaniu w wyborczą niedzielę? Zachmurzenie małe do umiarkowanego, bez deszczu. Tak jak w sobotę, temperatura maksymalna osiągnie 19ºC. Wiatr powieje słabo.

Gdzie znajduje się Twój lokal wyborczy? Jak poprawnie zagłosować? W jakich godzinach otwarte są lokale wyborcze? Sprawdź te i inne ważne informacje w poznańskim niezbędniku wyborczym. Oddaj ważny głos, ponieważ Twój głos jest ważny!

Nocą pogodnie i sucho. Termometry nad ranem wskażą 12ºC.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 13/14 lipca nie są stuprocentowo pewne. Odpoczniemy od wysokich temperatur. W poniedziałek do 20, a we wtorek do 23 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie