Plac Cyryla Ratajskiego: z przystanku odjeżdża tramwaj MPK Poznań, pogoda typowo jesienna

Poznań: prognoza na weekend 2-4 października. Słonecznie oraz całkiem ciepło

by

in

Podczas weekendu pożegnamy ciemne chmury i niskie temperatury. Korzystajmy póki możemy, gdyż z pewnością nie cała jesień będzie tak pogodna. Sprawdź prognozę dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 2-4 października

Piątek, 2 października

Prognozujemy zachmurzenie duże, popołudniu pojawią się przejaśnienia. Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 17ºC. Wiatr słaby.

Nocą sucho, z zachmurzeniem małym. Temperatura spadnie do 13ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 3 października

To będzie w Poznaniu bardzo pogodna sobota. Zachmurzenie małe, brak opadów. Zrobi się ciepło: popołudniu termometry wskażą 23ºC. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 40-50 km/h.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem małym, czasami umiarkowanym. Opadów nie prognozujemy. Temperatura minimalna osiągnie 18ºC. Wiatr powieje słabo.

Niedziela, 4 października

Co prawda będzie nieco chłodniej (maksymalnie do 18ºC), ale ciągle pogodnie – z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. Deszcz z pewnością się nie pojawi. Wiatr słaby.

Nocą ciągle pogodnie i prawie bezchmurnie. Chłodno: nad ranem około 10-12ºC. Wiatr powieje słabo.

Kolejne dni

Początek tygodnia przyniesie kontynuację przyjemnej pogody – ze sporą liczbą rozpogodzeń i raczej bez opadów. Temperatury w granicach 18-20 stopni. Od czwartku chłodniej (do około 15 stopni).

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie