Piękna pogoda w Poznaniu. Stary Rynek, koziołki na wieży ratusza

Poznań: prognoza na weekend 23-25 października. Słonecznie i sucho

by

in

O ile w piątek będzie pochmurno i deszczowo, o tyle sobota i niedziela upłyną pod znakiem dobrej pogody. Sprawdź prognozę dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 23-25 października

Piątek, 23 października

Prognozujemy zachmurzenie duże do całkowitego. Przejaśnienia raczej się nie pojawią. Od popołudnia rozpoczną się opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 15ºC. Wiatr bardzo słaby.

Nocą także będzie padać, utrzyma się zachmurzenie całkowite. Temperatura spadnie do 12ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 24 października

Na szczęście weekend będzie słoneczny. W sobotę w Poznaniu padać nie będzie. Przy zachmurzeniu małym i umiarkowanym nie zabraknie słońca. Temperatura maksymalna osiągnie 16ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z soboty na niedzielę niemalże bezchmurna, bez opadów. Nad ranem temperatura spadnie do 9ºC. Wiatr słaby.

Przypominamy: nocą z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy o godzinę „do tyłu”.

Niedziela, 25 października

To będzie piękna niedziela. Słońca dużo, chmur prawie wcale. Parasole się nam nie przydadzą. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie 16ºC. Wiatr słaby.

Nocą sucho, a zachmurzenie – małe. Temperatura spadnie do 8ºC. Wiatr powieje słabo.

Kolejne dni

Początek tygodnia będzie dosyć słoneczny, choć w nocy z poniedziałku na wtorek może wystąpić deszcz. Temperatury w granicach 12-15 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie