Poznań Stary Rynek zabytki kostka ratusz pogoda

Poznań: prognoza na weekend 3-5 lipca. Słonecznie i gorąco

by

in

Nadchodzący weekend zapowiada się na gorący i słoneczny. Padać nie powinno. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 3-5 lipca

Piątek, 3 lipca

Poranek pochmurny i deszczowy. Popołudniu się rozpogodzi (do zachmurzenia małego) i przestanie padać. Temperatura wzrośnie do 24ºC. Wiatr słaby.

Nocą bez opadów, a niebo będzie bezchmurne. Temperatura spadnie do 14ºC. Wiatr powieje słabo.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 4 lipca

Weekend w Poznaniu rozpoczniemy piękną, słoneczną sobotą. Choć popołudniu pojawi się zachmurzenie umiarkowane, padać nie będzie. Temperatura maksymalna osiągnie 26ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. Opadów czy burz nie prognozujemy. Temperatura spadnie do 18ºC. Wiatr słaby.

W sobotę rozpoczyna się Jarmark Świętojański. Na Starym Rynku czeka masa atrakcji!

Niedziela, 5 lipca

Powtórka z soboty – niedziela będzie słoneczna, z zachmurzeniem małym. Popołudniu więcej chmur, ale ciągle bez deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 28ºC. Wiatr powieje słabo.

Nocą pogodnie i sucho. Termometry nad ranem wskażą 21ºC.

Nie czekaj na ostatnią chwilę, aby pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania gdziekolwiek w kraju lub dopisać się do spisu wyborców. Sprawdź, jak to zrobić. Prezydenta Polski wybierzemy już 12 lipca.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 6/7 lipca nie są stuprocentowo pewne. Szykuje się ochłodzenie – w poniedziałek do 24, a we wtorek i w środę nawet do 20 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie