Poznań: Warta, Ostrów Tumski, katedra, piękna pogoda

Poznań: prognoza na weekend 7-9 sierpnia. Lato w pełni, ale w niedzielę możliwe burze

by

in

W weekend z pewnością nie zabraknie słońca. Na dworze gorąco, w okolicach 30 stopni. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 7-9 sierpnia

Piątek, 7 sierpnia

Lato w pełni. Niebo bezchmurne, opadów czy burz z pewnością nie będzie. Temperatura wzrośnie do 30ºC. Wiatr słaby.

Nocą chmur nie ujrzymy, podobnie jak opadów. Temperatura spadnie do 19ºC. Wiatr słaby.

Czytaj też
Gdzie można spożywać alkohol nad Wartą?

Sobota, 8 sierpnia

Weekend w Poznaniu rozpocznie się pogodną sobotą. Prognozujemy zachmurzenie małe (a momentami brak chmur) i bardzo wysokie temperatury. Na termometrach zobaczymy 29ºC. Parasole przydadzą się tylko do ochrony przed słońcem.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem małym. Opadów czy burz nie prognozujemy. Temperatura spadnie do 1. Wiatr słaby.

Niedziela, 9 sierpnia

Przewidujemy zachmurzenie małe do umiarkowanego, złożone z „mlecznych” chmur piętra wysokiego. Słońca nie zabraknie. Popołudniu możliwe opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna osiągnie 28ºC. Wiatr słaby.

Nocą się rozpogodzi, padać nie będzie. Temperatura spadnie do 18ºC. Wiatr powieje słabo.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 10/11 sierpnia nie są stuprocentowo pewne. Szykuje się ciąg dalszy słonecznej pogody, ale z nieco niższymi temperaturami. W poniedziałek jeszcze 29 stopni, we wtorek i w środę już 25.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie