Poznań Sand Festival: festiwal rzeźby piaskowej na Termach Maltańskich

Poznań Sand Festival: festiwal rzeźb piaskowych startuje 15 lipca

by

in

Poznański festiwal rzeźby piaskowej to nowość w kulturalnym kalendarzu miasta. Dołącza do grudniowego festiwalu rzeźb lodowych Poznań Ice Festival.

500 ton piasku i 8 artystek

W pierwszej edycji Poznań Sand Festival weźmie udział 8 rzeźbiarek z całej Polski. Wykonają one 8 rzeźb z puli 500 ton piasku. Piaskowe dzieła sztuki sięgną do 3 metrów wysokości, a do zagęszczania piasku można wykorzystać wyłącznie wodę. W tym roku motywem przewodnim będą gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. Organizatorzy ujawnili, że pojawi się m.in. piaskowy nosorożec.

To drugie wydarzenie w ciągu roku, w którym rzeźbiarze otrzymują zadanie wykonania jakiejś figury. Co roku w grudniu w Poznaniu odbywa się Poznań Ice Festival: festiwal rzeźby lodowej. Ostatnia edycja odbyła się w 2018 roku. Lodowy festiwal cieszy się renomą – regularnie biorą w nim udział artyści z całego świata. Kto wie, może podobnie stanie się z festiwalem rzeźby piaskowej?

Zobacz imponujące lodowe rzeźby z Poznań Ice Festival 2018!

Poznań Sand Festival – zasady imprezy

Jak już wspomniano, 8 artystek wykona 8 rzeźb. Prace nad nimi rozpoczną się 15 lipca i potrwają do 23 lipca. 1. edycja festiwalu odbędzie się na Termach Maltańskich. Z każdym dniem będziemy mogli obserwować postępy w tworzeniu rzeźb. Po zakończeniu procesu tworzenia każda figura otrzyma efektowne nocne podświetlenie. W takim stanie rzeźby będziemy podziwiać do końca sierpnia.


Wyświetl większą mapę

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Czytaj także:

Niedługo rozpocznie się budowa Muzeum Enigmy w budynku przy ulicy Święty Marcin 78. Jak dzisiaj prezentuje się dawna siedziba Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i Wydziału Historii UAM?

Podczas tego lata nad Jeziorem Maltańskim i Strzeszyńskim zagra kilkunastu artystów, między innymi Natalia Nykiel, Luxtorpeda czy Mrozu. Cykl #NaFalach rozpoczął się 29 czerwca i potrwa do końca sierpnia.


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie