Poznań Stary Rynek Ratusz centrum pogoda turystyka

Poznań za pół ceny 2019: moc atrakcji na koniec majówki

by

in

„Poznań za pół ceny” jest akcją promującą turystyczne walory Poznania. W tym roku odbędzie się już 12. edycja promocji, w ramach której ponad 100 atrakcji w obniżonych cenach – lub za darmo!

Przed wyruszeniem do Poznania sprawdź prognozę pogody.

Jaka będzie pogoda w majówkę w Poznaniu? Nieciekawa [PROGNOZA]

Czym jest akcja Poznań za pół ceny?

Podstawową ideą akcji jest popularyzowanie w Polsce i za granicą możliwości spędzenia weekendu w Poznaniu. Stolica Wielkopolski mimo wielu turystycznych walorów jest często utożsamiana jedynie z miastem biznesowym. Obniżenie cen o 50% na usługi turystyczne jest więc pretekstem, by zwrócić uwagę na Poznań. Wbrew panującemu przekonaniu, że „nic się tu nie dzieje”, stolica Wielkopolski to atrakcyjne miasto.

Od początku, czyli od 2008 roku, niezmienne pozostają zasady akcji Poznań za pół ceny.

Przez jeden i tylko jeden weekend w roku można skorzystać z ofert turystycznych w cenach obniżonych o 50 procent. Zmienia się za to co roku program turystyczny, w którym znajdziemy szereg miejsc na co dzień niedostępnych

– mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, organizatora wydarzenia.

Poznań za pół ceny 2019 – termin i program

W tym roku z „wyprzedaży” w Poznaniu skorzystamy w ostatni weekend majówki: 4 i 5 maja. Na turystów i mieszkańców czeka około 140 różnorodnych atrakcji. Poza stałymi punktami, jak m.in. Centrum Kultury Zamek, Nowe Zoo czy Muzeum Narodowe w Poznaniu, każdego roku pojawiają się nowi partnerzy. Co ważne, coraz chętniej dołączają się firmy i instytucje nie tylko z Poznania, ale i z powiatu poznańskiego.

Hotele i noclegi

W 2019 roku debiutują nowo otwarte hotele Hampton by Hilton (Św. Marcin w pobliżu Placu Wiosny Ludów), Park Inn by Radisson (Szyperska przy Chwaliszewie), czy hotel Altus (Św. Marcin/Ratajczaka). W tym ostatnim dwuosobowy pokój ze śniadaniem, z widokiem na świeżo wyremontowaną ulicę Święty Marcin dostaniemy już za niecałe 200 zł. Na amatorów natury czeka podpoznański ośrodek w Puszczykowie i pałac w Będlewie.

Spis wszystkich hoteli znajdziesz tutaj.

Będąc już na ulicy Święty Marcin warto zostać do zmroku…

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!

Gastronomia, kawiarnie, kluby, lokale

Wśród kilkudziesięciu ofert gastronomicznych na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, na przykład bar oferujący ponad 100 gatunków whisky – oczywiście za pół ceny (DRAM: Whisky Explorers Bar, Stary Rynek). Są także lokale z piwami kraftowymi, czy jedyny w Polsce bar z płatkami śniadaniowymi z całego świata (CornAir, ul. Strzałowa).

Pod tym linkiem sprawdzisz wszystkie oferty z tej dziedziny.

Kultura, muzea, galerie, wystawy

Podczas pierwszego weekendu maja będzie można odwiedzić nowe Muzeum Historii Ubioru (ul. Kwiatowa), a także wybrać się do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki. Wśród jego atrakcji znajduje się między innymi gaszenie wirtualnego pożaru. Zachętą by pozostać dłużej w okolicach Poznania jest także Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego lub Dziewicza Góra w Puszczy Zielonce, proponująca wystawę i obowiązkowe podziwianie panoramy z wieży widokowej (wstęp bezpłatny).

Nie zabraknie chętnie odwiedzanych “klasyków”: Muzeum Narodowego z oddziałami, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Muzeum Archeologicznego czy Bramy Poznania. Ponadto czekają liczne wystawy, a także Teatr Nowy i Opera.

Wszystkie kulturalne oferty znajdziesz tutaj.

Będąc w Nowym Zoo nie zapominajmy o pewnych elementarnych zasadach bezpieczeństwa.

Zoo Poznań z humorem walczy z nieodpowiedzialnymi rodzicami

Rekreacja i czas wolny

Fani aktywnego spędzania czasu także nie będą zawiedzeni. W programie można znaleźć parki linowe, wake-parki, oferujące pływanie po jeziorze na desce za pomocą specjalnego wyciągu, kręgielnie, ścianki wspinaczkowe oraz tory łucznicze. Po takim wysiłku można skorzystać z masaży sportowych i relaksacyjnych. W dziale “Rekreacja” można także znaleźć symulator pasażerskiego Boeinga, centrum bezpieczeństwa Škody, a nawet indiańską wioskę pod Poznaniem. Będzie można także popływać niewielkim statkiem po Warcie.

Spis atrakcji rekreacyjnych czeka pod tym linkiem.

Dobrym pomysłem na transport między atrakcjami jest rower miejski. W cyklu Niezbędnik poznaniaka znajdziesz podstawowe zasady Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Program turystyczny i wycieczki

Poznań za pół ceny to dobry wybór dla tych, którzy chcą poznać historię Poznania podczas zwiedzania z przewodnikiem. Warto zajrzeć do Międzynarodowych Targów Poznańskich, które z okazji 90. rocznicy Powszechnej Wystawy Krajowej (PeWuKa) postarają się wytłumaczyć jej fenomen. Ponadto zwiedzimy jeden z fortów Twierdzy Poznań, Stadion Miejski oraz – podczas trzygodzinnego spaceru – poznamy miasto przez pryzmat legend i opowieści.

Cały program turystyczny znajdziesz tutaj.

Wydarzenia towarzyszące

W poprzedni weekend zakończył się Pyrkon (festiwal fantastyki) oraz Enea Spring Break (festiwal kultury), a tu czekają kolejne wydarzenia! Miłośnicy wypoczynku i lekkiego klimatu imprezowego nie mogą pominąć otwarcia sezonu w KontenerArt nad Wartą i w Nocnym Targu Towarzyskim przy ul. Kolejowej w towarzystwie lokomotywowni. W centrum miasta czekają przewodnicy chętni na darmowe wycieczki po Starym Rynku i Dzielnicy Cesarskiej. Biegacze w niedzielę wyruszą na wyjątkowy bieg Wings for Life World Run – dochody z biletów oraz datków przeznacza się na badania nad rdzeniem kręgowym.

Komplet atrakcji towarzyszących akcji Poznań za pół ceny zobaczysz, klikając w ten link.

Jak korzystać z atrakcji podczas akcji Poznań za pół ceny?

Nie musisz mieć karty turystycznej ani niczego podobnego. Niektóre wydarzenia (np. zwiedzanie Międzynarodowych Targów Poznańskich) wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Polecamy wybranie się do Poznania już dzień wcześniej – 3 maja. Wtedy Palmiarnia Poznańska otwiera się na nocne zwiedzanie. Tak było w ubiegłym roku!

Poznaniacy tłumnie odwiedzili Palmiarnię Poznańską! [ZDJĘCIA]


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie