Ulga dla dzieci. Jak sprawić, aby dziecko jeździło bezpłatnie po Poznaniu i w podpoznańskich gminach?

Poznańscy uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji

by

in

W lutym 2018 roku radni miasta Poznania podjęli decyzję o wprowadzeniu bezpłatnego transportu zbiorowego dla uczniów podstawówek i gimnazjów mieszkających w Poznaniu. Dzieci już dzisiaj mogą korzystać z tramwajów i autobusów za darmo.

Bezpłatny transport publiczny ma doprowadzić do zmniejszenia korków. Rodzice podwożący swoje pociechy odpowiadają częściowo za poranne zakorkowanie ulic Poznania. Ponadto ma to sprawić, iż u dzieci i młodzieży zostanie wykształcony nawyk podróży tramwajem czy autobusem.

Co trzeba zrobić, żeby moje dziecko jeździło autobusami i tramwajami za darmo?

Wbrew pozorom nie wymaga to wielu formalności!

  1. Dziecko musi otrzymać od swojej szkoły podstawowej lub gimnazjum legitymację. Jej ważność jest co roku przedłużana przez szkołę.
  2. Podczas kontroli biletowej nasza pociecha musi okazać legitymację.

Przypominamy: z przywileju darmowego transportu mogą skorzystać uczniowie zamieszkujący w Poznaniu. Miejsce zamieszkania musi widnieć na legitymacji. Darmowe przejazdy mogą odbywać się w granicach miasta Poznania – wyjazd np. do Swarzędza czy Suchego Lasu wymaga kupienia biletu na podróż poza Poznaniem.


Comments

3 odpowiedzi na „Poznańscy uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji”

  1. […] Czytaj też: Poznańscy uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji […]

  2. […] Czytaj też: Poznańscy uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji […]

  3. […] To samo dotyczy przewozu dziecka mieszkającego w Poznaniu, które uczy się w szkole podstawowej/gimnazjum. Szerzej opisano to w tym artykule. […]

Dodaj komentarz