Poznań: Warta, Ostrów Tumski, katedra, piękna pogoda

Nareszcie pogodnie i gorąco – prognoza na weekend Poznań

by

in

Maj nie rozpieszczał nas piękna pogodą. Co przyniesie weekend 31 maja – 2 czerwca? Czy będą burze? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz na zdjęciach satelitarnych to, jak zmienił się Poznań w latach 1984 – 2018!

Czwartek, 30 maja

Czwartek przyniesie piękną, bezchmurną pogodę. Trochę chmur pojawi się dopiero pod wieczór. Temperatura maksymalna wyniesie 18ºC. Wiatr powieje słabo.

Noc z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Padać na pewno nie będzie. Temperatura spadnie do 10ºC.

Czytaj też:

Brudne ulice Poznania. Kiedy i jak często będą myte?

Piątek, 31 maja

Piątek będzie cieplejszy od czwartku – temperatura wzrośnie do 22ºC. W ciągu dnia sucho i całkiem pogodnie. Popołudniu jest mała szansa na słabą burzę, ale prawdopodobnie jej nie będzie. Wiatr słaby.

Noc z piątku na sobotę przyniesie kontynuację dobrej pogody. Niebo zachmurzone w stopniu małym i umiarkowanym, a padać nie będzie. Ciepło – termometry wskażą 14ºC.

Czytaj także:

Sobota, 1 czerwca

Weekend oraz czerwiec w Poznaniu rozpoczniemy powtórką z piątku. Będzie pogodnie i gorąco – do 25ºC. Dzień raczej bez deszczu, niemniej jest pewne prawdopodobieństwo słabej popołudniowej burzy.

Noc z soboty na niedzielę będzie niemalże bezchmurna. Deszczu nie musimy się obawiać. Termometry wskażą w najchłodniejszym momencie nocy 15ºC.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Niedziela, 2 czerwca

Tydzień zakończymy fantastyczną pogodą. Niebo będzie niemalże bezchmurne, w dodatku temperatura w okolicach godziny 14 osiągnie 26ºC! Wiatr słaby, burz raczej się nie spodziewamy.

Nocą ciągle pogodnie i bezdeszczowo. Wiatr powieje słabo, a temperatura spadnie do 16ºC.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 3/4 czerwca nie są jeszcze pewne. Szykuje się ciąg dalszy pięknej pogody. Będzie jeszcze cieplej, za dnia do 26-28ºC. We wtorek istnieje ryzyko silnych burz – warto śledzić prognozy na kolejne dni. Prognozy burzowe warto sprawdzać u zaufanego źródła, polecamy ostrzeżenia Polskich Łowców Burz.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie


Comments

3 odpowiedzi na „Nareszcie pogodnie i gorąco – prognoza na weekend Poznań”

  1. Awatar onowska
    onowska

    Nie każdy cieszy się z upałów :/

    1. A to druga kwestia. Na szczęście jeszcze nie będzie 30 stopni. Niemniej nawet 2 tygodnie bez deszczu wystarczą, aby znowu pojawiło się np. zagrożenie suszą.

  2. pseudometeorologiczny bełkot

Dodaj komentarz