Poznań Rynek Łazarski przebudowa zieleń targowisko

Rynek Łazarski: ogłoszono kolejny przetarg na przebudowę

by

in

Miasto Poznań ogłosiło kolejny przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego. Inwestycja przyniesie zupełnie nowy wygląd targowiska. Pierwsze podejście do przetargu zakończyło się fiaskiem.

Czytaj też: Park Wilsona znowu jasny – po interwencji mieszkańca naprawiono latarnie

Jak będzie wyglądał Rynek Łazarski po przebudowie?

Targowisko działające na rynku zostanie zadaszone. Metalowa konstrukcja z półprzezroczystym dachem z folii ETFE ochroni handlarzy i klientów od opadów. Handlarze będą mieli do dyspozycji m.in. toaletę. Ponadto dowóz towaru na stragany ma zostać uporządkowany, chociaż samochody nadal będą mogły wjeżdżać na płytę Rynku Łazarskiego. Samochody i rowerzyści pojadą dwukierunkową drogą wokół rynku.

Na głównym łazarskim placu pojawią się drzewa – wzdłuż ulic oraz na Skwerze Kazimierza Nowaka, znanego poznańskiego podróżnika (w zachodniej części, przy ul. Głogowskiej). Na tym ostatnim dzieci pobawią się na nowym placu zabaw. Przy ul. Głogowskiej stanie pomnik Kazimierza Nowaka.

Poznań przebudowa Rynku Łazarskiego targ drzewa Kazimierz Nowak
Rynek Łazarski po modernizacji. Fot. poznan.pl

Chętni na wzięcie udziału w przetargu mają czas do 7 marca 2019 roku do godziny 8.00.

Rynek Łazarski: drugie podejście do opóźnionej inwestycji

Przypomnijmy historię planowania przebudowy Rynku Łazarskiego. Konkurs na projekt rozpisano w połowie 2016 roku. Pod koniec tego samego roku rozstrzygnięto jego 1 etap. Zwycięzcę wybrano w marcu 2017 roku. Została nim pracownia Marka Bulata. Prace budowlane zapowiedziano od jesieni 2017 do końca 2018 roku.

Miasto nie tłumaczyło powodu przesunięcia realizacji w czasie. Pierwszy przetarg na wykonanie ogłoszono w lipcu 2018 roku. Sierpień nie przyniósł pomyślnego rozstrzygnięcia – pomimo licznych zapytań od potencjalnych wykonawców nikt nie zgłosił się do przetargu. W związku z tym Urząd Miasta Poznania – jak wskazuje portal poznan.pl – „dostosował wymagania do obecnych warunków na rynku budowlanym”.

Inną inwestycją, która nie może się rozpocząć z powodu fiaska procedury przetargowej jest przebudowa Placu Kolegiackiego.

Opóźnia się rewaloryzacja Placu Kolegiackiego


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie


Comments

Jedna odpowiedź do „Rynek Łazarski: ogłoszono kolejny przetarg na przebudowę”

  1. Jestem zachwycony że wyszukałem to miejsce w sieci. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Powinienem wyrazić uznanie za Twoje działania . Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i częściej wpadał zeby poczytać nowe rzeczy.

Dodaj komentarz