„Ściernisko” – internauci krytycznie oceniają jakość przestrzeni nad Wartą

by

in

Pod koniec sierpnia oddano do użytku schody z pochylnią nad Wartą – przy KontenerArt. Internauci zwracają uwagę na słaby wygląd nabrzeża Warty oraz otoczenia schodów.

Jednym z deklarowanych priorytetów obecnych władz Poznania jest przywrócenie życia nad Wartą. W tym celu między innymi udostępniono nabrzeża chętnym do prowadzenia działalności gastronomicznej, rozpoczęto budowę Wartostrady oraz rozbudowano przystań. W tym roku wybudowano schody z pochylnią pozwalające zejść nad Wartę przy KontenerArt.

Fot. @verbat / skyscrapercity.com

„Tu na razie jest ściernisko”

Internauci z forum skyscrapercity.com wytykają niską jakość prac budowlanych i przestrzeni nad rzeką.

Wspaniała robota nowych władz! Ciekawe czy wisniewski wrzuci te zdjęcia na FB? (Mariusz Wiśniewski – z-ca prezydenta Poznania, odpowiada m.in za rewitalizację i prace prowadzone nad Wartą – przyp.)

Aż mi Golce w głowie zaśpiewali „Tu na razie jest ściernisko..” Brzegi Warty, to tak jeszcze z maks 2 sezony wytrzymają, zaśmiecona i wydeptana do piasku trawa i zaraz przestaną być fajnym miejscem na spotkania. A całościowego programu wciąż brak..

Nie można jakiegoś bluszczu na ten goły beton puścić? z 2 lata i zielono będzie.

Wiem że to plac budowy z którego dopiero co zszedł ciężki sprzęt, niech ktoś to do przyszłego sezonu porządnie obsieje, bo będzie wstyd

Fot. @verbat / skyscrapercity.com

Co poza Wartostradą?

Miasto Poznań dotychczas nie ogłosiło kompleksowego programu zagospodarowania nadwarciańskich brzegów. Nie określono zatem żadnego standardu, do jakiego mają zostać doprowadzone tereny wokół Warty. W przyszłym roku przy schodach zacznie się budowa kolejnego odcinka Wartostrady – asfaltowej drogi łączącej Most Królowej Jadwigi z Mostem Chrobrego.


Comments

3 odpowiedzi na „„Ściernisko” – internauci krytycznie oceniają jakość przestrzeni nad Wartą”

  1. […] Nie tylko makieta Mostu Chwaliszewskiego wygląda nieciekawie. „Ściernisko” – internauci krytycznie oceniają jakość przestrzeni nad Wartą […]

  2. […] Nie tylko makieta Mostu Chwaliszewskiego wygląda nieciekawie. „Ściernisko” – internauci krytycznie oceniają jakość przestrzeni nad Wartą […]

  3. […] Czytaj też: „Ściernisko” – internauci krytycznie oceniają jakość przestrzeni nad Wartą […]

Dodaj komentarz