Poznań prognoza na majówkę i weekend majowy

Długi weekend ciepły, ale pochmurny – prognoza pogody dla Poznania

by

in

W czwartek rozpoczynamy długi weekend. 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Jaka pogoda czeka nas w Poznaniu od czwartku do niedzieli? Sprawdź teraz!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 15 sierpnia

Święto Wojska Polskiego w Poznaniu przyniesie umiarkowanie wysokie temperatury – do 25ºC. Poranek dosyć pogodny, po południu się zachmurzy mocniej. Deszcz nam nie grozi. Wiatr słaby.

Noc z czwartku na piątek nadal pochmurna, ale padać nie powinno. Termometry pokażą 18ºC. Wiatr powieje słabo.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 16 sierpnia

W piątek spadnie deszcz, głównie przed południem. Ponadto istnieje szansa na burze. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, możemy liczyć na przejaśnienia. Temperatura do 23ºC.

Nocą temperatura minimalna osiągnie 14ºC. Chmury całkowicie pokryją niebo, padać jednak nie będzie. Wiatr slaby.

Sobota, 17 sierpnia

Sobota gorąca, z temperaturą do 25ºC. Dzień będzie dosyć pochmurny z nielicznymi przejaśnieniami. Parasole możemy pozostawić w domach – padać nie będzie. Wiatr słaby.

W ten weekend nie odbędzie się żaden bezpłatny koncert z cyklu #NaFalach.

Noc z soboty na niedzielę ciepła, z temperaturą minimalną równą 18ºC. Na niebie nadal sporo chmur, choć czasami się rozpogodzi. Deszcz na pewno nie uprzykrzy nam nocy.

Niedziela, 18 sierpnia

Długi weekend skończymy bardzo ciepłą niedzielą. Temperatura dobije do 30ºC. Rano pogodnie, popołudniu i pod wieczór zachmurzenie duże. Wiatr slaby, deszcz z pewnością nie spadnie.

Początek nocy suchy, po północy możliwe opady deszczu a nawet burze. Temperatura spadnie do 18ºC. Wiatr słaby, podczas ewentualnych burz umiarkowany.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 19/20 sierpnia nie są stuprocentowo pewne. Przyszły tydzień rozpocznie się ochłodzeniem – w poniedziałek termometry wskażą około 20 stopni, we wtorek 23. Będzie też pochmurno, deszczowo i burzowo. Warto śledzić prognozy, aby po długim weekendzie nie zaskoczyć się pogodą 😉

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie