Plac Bernardyński Poznań dewastacja słupków nielegalne parkowanie

Wandale pod czujnym okiem służb miejskich niszczą słupki na chodniku

by

in ,

Poznań nawiedziła jesienna plaga dewastacji słupków na chodniku. Mają one zabezpieczać przed nielegalnym parkowaniem. Słupki są niszczone przy bierności służb porządkowych i pod czujnym okiem kamer monitoringu.

Czytaj też Straż Miejska ściga za wulgaryzmy w sieci, nie potrafi utrzymać porządku w świecie rzeczywistym?

Dewastacje słupków na chodniku

Od miesiąca można zaobserwować w Poznaniu wzmożenie wandali. Najczęściej są nimi kierowcy i właściciele posesji, którzy nie zważając na to, że niszczą wspólne mienie, chcą móc wygodniej wjechać samochodem – często w miejsca, na których parkować nie można.

Ulica Strzelecka

Regularnie rozkręcane i niszczone są słupki przy ulicy Strzeleckiej. Właściciel działki pod Kupcem Poznańskim nie wystąpił do miasta o ustanowienie zjazdu na jego posesję. Z tego powodu ktoś rozkręca słupki chroniące chodnik i przystanek tramwajowy przed nielegalnym parkowaniem.

Ulica Strzelecka Poznań dewastacja słupków nielegalne parkowanie
Ulica Strzelecka. Fot. @mkente/skyscrapercity.com

Ulica Wielka

W ostatnim czasie wandale zniszczyli słupki przy skrzyżowaniu ulicy Wielkiej z Garbarami. Słupki miały zapobiec nielegalnemu parkowaniu na chodniku. W pobliżu znajduje się działka ze sklepem monopolowym, jednak ona ma wyznaczony zjazd do drogi publicznej.

Ulica Wielka Poznań dewastacja słupków nielegalne parkowanie
Ulica Wielka

Plac Bernardyński

We wrześniu miasto uporządkowało samowolę parkingową na Placu Bernardyńskim. Kupcy oraz klienci wcześniej notorycznie zastawiali chodnik w sposób uniemożliwiający przejście do przystanku autobusowego. Pasażer musiał wejść na jezdnię i ominąć zaparkowane samochody. Słupki miały zapobiec nielegalnemu parkowaniu. Zostały zniszczone samowolnie, bez zgody Zarządu Dróg Miejskich.

Walka z nielegalnym parkowaniem trwa też w innych częściach Poznania. Przeczytaj o ulicy Rybaki

Plac Bernardyński Poznań dewastacja słupków nielegalne parkowanie
Plac Bernardyński. Fot. Jakub Adamczyk/NieMaAnarchiiParkingowejWPoznaniu

Dewastacje a monitoring i Straż Miejska

W całym centrum Poznania zamontowane są kamery miejskiego monitoringu. W systemie monitoringu działa 6 Centrów Dozoru utworzonych w komisariatach policji, w których monitoring obserwują pracownicy Straży Miejskiej. Dodatkowo obraz z kamer dociera do: Komendy Miejskiej Policji, Centrum Sterowania Ruchem ZDM, Centrum Nadzoru Ruchu MPK, Centrum Zarządzania Kryzysowego i siedziby Straży Miejskiej.

Całe miasto jest także regularnie patrolowane przez Straż Miejską oraz Policję.


Comments

4 odpowiedzi na „Wandale pod czujnym okiem służb miejskich niszczą słupki na chodniku”

  1. […] Samowola kierowców doprowadza także do dewastacji. Niszczone są słupki uniemożliwiające nielegalny postój na chodniku. […]

  2. […] Centrum Poznania boryka się z nielegalnym parkowaniem. Poświęciliśmy mu już kilka tekstów: o łamaniu prawa na ulicy Rybaki, o bezsilności Straży Miejskiej czy o dewastacji słupków chroniących chodniki przed postojem. […]

  3. […] Samowola kierowców doprowadza także do dewastacji. Niszczone są słupki uniemożliwiające nielegalny postój na chodniku. […]

Dodaj komentarz