Poznań: Warta, Ostrów Tumski, katedra, piękna pogoda

Sobota upalna i burzowa, niedziela spokojna – prognoza na weekend Poznań

by

in

Teraz w Poznaniu trwa okres gorącej i słonecznej pogody. Czy weekend 15-16 czerwca też taki będzie? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz na zdjęciach satelitarnych to, jak zmienił się Poznań w latach 1984 – 2018!

Czwartek, 13 czerwca

Prognozę rozpoczynamy od małego ochłodzenia Temperatura maksymalna wyniesie 23ºC, tak więc upałów nie będzie. Ranek pochmurny, popołudniu się rozpogodzi. Padać i grzmieć może jeszcze tuż po świcie, w ciągu dnia bez deszczu. Wiatr słaby.

Noc bezchmurna i sucha. Temperatura spadnie do 16ºC, będzie więc chłodniej niż w poprzednich nocach (podczas których temperatura nie spadała poniżej 20ºC). Wiatr słaby, ciśnienie bedzie rosnąć.

Brudne ulice Poznania. Kiedy i jak często będą myte?

Piątek, 14 czerwca

Piątek gorący, ale nie upalny. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 27ºC. Ani deszcz, ani burza nam nie grozi. Dzień bedzie bardzo pogodny, niemalże bezchmurny. Wiatr powieje słabo.

Noc z piątku na sobotę ciepła, z temperaturą wynoszącą 17-18ºC. Co prawda zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego, ale deszcz z pewnością nie będzie padał.

Sobota, 15 czerwca

Weekend w Poznaniu zacznie się upalną sobotą. Dzień będzie słoneczny, natomiast popołudniu nie wykluczamy opadów deszczu i silnych burz. Warto sprawdzać ostrzeżenia burzowe w kolejnych dniach. Temperatura dobije do 30ºC. Wiatr słaby, silny podczas burz.

Pamiętaj: burza jest zjawiskiem lokalnym i ciężko przewidzieć jej wystąpienie co do kilometra z kilkudniowym wyprzedzeniem (dlatego polecamy śledzenie ostrzeżeń meteorologicznych). Prognozy burzowe warto sprawdzać u zaufanego źródła, polecamy ostrzeżenia Polskich Łowców Burz.

Nocą z soboty na niedzielę nadal możemy liczyć na opady deszczu i burze. Z tego względu niebo będzie zachmurzone. Ciepło: temperatura nie spadnie poniżej 20ºC.

Sobota to kolejny dzień Jarmarku Świętojańskiego, który potrwa do 23 czerwca. Sprawdź program imprezy!

Niedziela, 16 czerwca

Tydzień zakończymy spokojniejszą niedzielą – po upalnej sobocie nadejdzie ochłodzenie. Deszczu czy burz być nie powinno, temperatura wzrośnie do 24ºC. Zachmurzenie będzie umiarkowane, ale możemy liczyć na chwile ze słońcem. Wiatr słaby.

Noc z niedzieli na poniedziałek chłodniejsza niż poprzednie, temperatura spadnie do 14ºC. Padać nie będzie, a niebo będzie niemalże bezchmurne.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 17/18 czerwca nie są jeszcze pewne. Prawdopodobnie będzie ciepło, ale bez upałów (do 27-28ºC).

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie