Strzelecka Poznań rowery kontraruch rowerowy Półwiejska

Trwają prace nad kontraruchem rowerowym na Strzeleckiej

by

in

Rozpoczęły się prace związane z dopuszczeniem dwukierunkowego ruchu rowerów na odcinku ulicy Strzeleckiej od Półwiejskiej do Zielonej. Nowy kontraruch rowerowy znacząco ułatwi jazdę m.in. na trasie wschód-zachód przez centrum.

Kontraruch rowerowy na Strzeleckiej – jak będziemy jeździć?

Ulica Strzelecka od Półwiejskiej do Zielonej będzie dwukierunkowa dla rowerów. Ruch od Mostu Rocha w stronę Placu Wolności będzie odbywał się jak dzisiaj – pasem ruchu dla samochodów. Rowerzyści w przeciwną stronę (od Pl. Wolności do Mostu Rocha) pojadą po torowisku. Zaznaczamy, że dzisiaj jeszcze nie oddano do użytku nowego rozwiązania dla cyklistów – prace trwają.

Zasady ruchu na skrzyżowaniach nie zmieniają się.

Strzelecka Poznań rowery kontraruch rowerowy Zielona
Skrzyżowanie Strzeleckiej z Zieloną. Fot. Marcin Kasznia / Facebook

Ważne usprawnienie w ruchu

Nowy kontraruch znacząco skraca drogę i czas rowerzysty jadącego od Placu Wolności do Placu Bernardyńskiego. Dzisiaj musi wybrać objazd przez Szkolną, Gołębią i Za Bramką. Jazda Strzelecką będzie szybsza i bardziej intuicyjna.

Strzelecka Poznań kontraruch rowerowy rowery mapa
Kontraruch na Strzeleckiej

Dwukierunkowa dla rowerów Strzelecka rozwiązuje także problem braku infrastruktury rowerowej na odcinku ul. Podgórnej od Szkolnej do Wszystkich Świętych.

Kontrartuch ze Strzeleckiej ułatwi także omijanie zatłoczonej ulicy Półwiejskiej (przy wykorzystaniu Strzałowej oraz ulicy Rybaki).

W międzyczasie poprawiono część rozwiązań rowerowych na niedawno przebudowanej ulicy Rybaki. Zastrzeżenia rowerzystów opisywaliśmy w sierpniu.